8. 6. 2010 Jednání - Statut Kolegia
8.6.2010
CELOSTÁTNÍHO KOLEGIA CESTOVNÍHO RUCHU ČR
Dne: 8.6. 2010
Místo jednání: Olympik Artemis, Praha 8
Účastníci Kolegia :
MMR – Rostislav Vondruška, Jitka Fatková,Andrea Gregorová, ČCCR- CzechTourism – Veronika Váňová, AHR – Pavel Hlinka, Václav Stárek, ACK – Michal Veber, AČCKA -Soňa Brandeisová, ATIC – Pavel Hlaváč, ATUR –Michal Vávra, Hana Maierová, Asociace průvodců – Lukáš Hartman, Svaz měst a obcí – Zdeněk Zerzáň, Svaz léčebných lázní –Josef Ciglanský, Svaz venkovské turistiky – Marie Stříbrná, SOCR – Zdeněk Juračka, Irena Vlčková, KČT –Jaroslav Krejzlík, Vratislav Chvátal, Svazek obcí Unesco – Michaela Severová, Sdružení historických sídel ČMS – Lenka Štětinová, Kempy a chatové osady – Vlastimil Němec, Svaz provozovatelů lanovek a vleků – Jiří Bělunek, Jakub Juračka, Asociace novinářů a publicistů – Petr Tiefenböck, Komise Rady AKČR pro cestovní ruch – Radko Martínek, Jindřich Ondrúš
Hosté Kolegia : CCR Východní Moravy - Dana Daňová , CCR Jižní Moravy - Zuzana Vojtová
Obsah jednání :
1. Místopředseda Kolegia Michal Vávra přednesl úvodní stručnou zprávu o vývoji a činnosti Kolegia v letech 2008/2010.
2. Ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška představil návrh systémové podpory pro cestovní ruch v ČR zřízením stálého poradního orgánu MMR a seznámil přítomné s návrhem obsahu statutu a jednacího řádu Kolegia. Návrh odůvodnil nutností zajistit pracovní nástroj Podvýboru pro cestovní ruch Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Ministr Vondruška doporučuje, aby předsedou Kolegia byla vždy osoba ministra pro místní rozvoj a dva místopředsedové (ředitel CzT a ředitel odboru cestovního ruchu MMR) a 4 členové rady Kolegia.
V diskusi účastníci jednání uvítali iniciativu pana ministra na sdružení všech profesních svazů a asociací v cestovním ruchu a pevné ukotvení v systému řízení cestovního ruchu. V diskusi dále zazněl požadavek, aby se Kolegium stalo orgánem stálým a plnohodnotným a dále zazněl návrh, aby i 1/3 členů Kolegia byla oprávněna svolávat jednání.
3. Ředitelka odboru cestovního ruchu MMR Jitka Fatková informovala přítomné o aktualizaci Koncepce státní politiky cestovního ruchu a o vládním úkolu Východiska z krize a připravovaném Konsolidovaném plánu. Konsolidovaný plán bude rozeslán k připomínkám všem členům Kolegia!
Finanční prostředky MMR poslouží k realizaci úkolů vyplývajících z Konsolidovaného plánu. V rámci Kolegia se počítá s pracovními skupinami, které se budou podílet na realizaci tohoto plánu.
4. Účastníci byli vyzváni k hlasování o návrhu zrušit stávající Celostátní kolegium cestovního ruchu a zároveň zřídit Rozhodnutím ministra nové Celostátní kolegium cestovního ruchu coby poradní orgán Ministerstva pro místní rozvoj v intencích projednávaného statutu. Všichni přítomní s předloženým návrhem souhlasili.
Sekce: Zápisy z jednání | Tisk | Poslat článek známému
Uživatel
Nepřihlášen
Newsletter
Chci dostávat novinky přímo do e-mailu:
Chci dostávat pozvánky a přihlášky na akce organizované agenturou CzechTourism:
Události / Pozvánky na akce
Nabídka účasti na Turistickém festivalu v Oděse
18.5.2012
Zahraniční zastoupení CzechTourism Kyjev si Vám dovoluje nabídnout účast na Turis…
Veletrh cestovního ruchu v Opoli
18.5.2012
ZZ Varšava potřetí připravuje účast na veletrhu XII Międzynarodowe targi turystyc…
Pozvánka na regionální prezentaci Kutná Hora jagellonská
22.5.2012
Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism a destinační management Průvodcovs…




