Pražský hrad navštívilo v roce 2013 celkem 1,7 milionu platících návštěvníků, což nejnavštěvovanější památce Česka opět vyneslo první místo v žebříčku. Své umístění z předchozího roku si udržela i pražská zoologická zahrada, která s počtem 1,1 milionu návštěvníků skončila na druhém místě, bronzovou pozici obhájilo centrum AquaPalace Praha s počtem 780 tis. návštěvníků.

O jednu příčku si proti předchozímu roku polepšil ostravský soubor industriálních památek Dolní oblast Vítkovic a Landek Park, kterému 679 tis. návštěvníků vyneslo čtvrté místo. O čtyři příčky si proti předchozímu roku polepšila i Petřínská rozhledna, která skončila sedmá.

Mezi dvacítku nejnavštěvovanějších turistických cílů se v roce 2013 nově probojovala lipenská Stezka v korunách stromů s počtem 360 tis. návštěvníků, katedrála sv. Petra a Pavla v Brně (316 tis. návštěvníků) a bludiště na Petříně (309 tis. návštěvníků).

Podrobnější informace naleznete v přiložených tabulkách.


Více informací:
Ing. Michaela Klofcová
vedoucí oddělení Media Relations
ČCCR – CzechTourism
gsm: 775 930 924
e-mail: klofcova@czechtourism.cz

 

Poznámka pro editory: Žebříček návštěvnosti turistických cílů je sestavován na základě sledování návštěvnosti více než 400 nejnavštěvovanějších turistických objektů. Seznam přesto není vyčerpávající a některé objekty v něm mohou chybět. Typicky se jedná o cíle lokálního či regionálního významu, tematicky specifické objekty a objekty, jejichž provozovatelé si nepřejí jejich návštěvnost zveřejňovat. U rozsáhlejších areálů je uváděna celková návštěvnost, nebo návštěvnost jednotlivých objektů podle toho, jaká data provozovatel poskytl. Žebříček má pouze orientační charakter a neslouží k hodnocení výkonnosti jednotlivých objektů.

Soubory ke stažení