Zástupci českých lázní se připomněli na ruském trhu

DomůAktualityZástupci českých lázní se připomněli na ruském trhu
Na webináři pořádaném ve spolupráci s Asociací touroperátorů Ruska ATOR připomněli zástupci český lázní možnosti léčby post covidového syndromu a onemocnění dýchacích cest v tuzemských lázeňských zařízeních.
Pod záštitou CzechTourism se podzimního webináře účastnili zástupci Karlovarského Kraje, lázeňských hotelů Royal Spa, hotelu Prezident, lázeňských hotelů Ensana Mariánské Lázně, hotelu Falkensteiner, hotelu Spa hotel Ulrika, a Spa hotelu Thermal. Kromě již zmíněné aktuální nabídky léčby respiračních onemocnění představili nabídku českých lázní, pozornost byla věnována i aktuální situaci v Čechách a připravenosti hotelů a lázeňských zařízení na příjem klientů v post covidové době. Webináře se účastnilo 116 zástupců ruských cestovních kanceláří i agentur, převážně z ruských regionů.

„Lázeňská turistika je jedním z klíčových odvětví pro Českou republiku a bohužel v odvětví, které bylo během pandemie nejvíce zasaženo. Rychlá obnova lázeňská turistiky a návrat ruských turistů do českých lázní je nyní naší prioritou.
Veškeré podzimní aktivity naše zastoupení věnujeme restartu lázeňské turistiky, naším cílem je udržet české lázně v povědomí klientů a zabránit jejich odlivu do zemí, které se již turisticky otevřeli“, vysvětluje ředitelka zahraničního zastoupení v Moskvě, paní Alena Kudílková, důvody, proč byl webinář věnovaný právě lázeňství.
 
V příjezdech do lázeňských ubytovacích zařízení se v roce 2019 ruská klientela s počtem klientů 60 793 zařadila na druhé místo, a na první s průměrnou délkou lázeňských pobytů rekordních 10,6 dne.