Zahraniční zastoupení CzechTourism v Rakousku zve přes radio a podcasty do České republiky

Zahraniční zastoupení CzechTourism v Rakousku zve přes radio a podcasty do České republiky

DomůAktualityZahraniční zastoupení CzechTourism v Rakousku zve přes radio a podcasty do České republiky
Podcasty se stávají stále populárnějšími - jedním z důvodů je jistota, že jsou vždy k dispozici a nejsou vázány na konkrétní čas. CzechTourism Rakousko tento trend rozpoznal a připravil ve spolupráci s rádio stanicí Radio Arabella dva podcasty, které vznikly z materiálů pro připravené 2 rádio pořady. Rádio pořad WOLKENLOS oslovuje každou neděli téměř 230 000 posluchačů ve Vídni a Dolním Rakousku.
Jeden z těchto podcastů se věnoval pěší turistice v ČR. Druhý zval do České republiky na cestu kolem světa prostřednictvím Česka (#Světové Česko). Oba však měly za cíl inspirovat a pozvat co nejvíce lidí na dovolenou do České republiky.
 
Vzhledem k tomu, že Rakušani měli na jaře velkou touhu po pěší turistice, květnový pořad se soustředil právě na ni. Vedle rozhovoru s Yvette Polasek, ředitelkou CzechTourism Vídeň, se jako řečníci dále zúčastnily Šarka Janderková, bývalá předsedkyně Znojmo Region, Jana Královcová z CzechTourism Berlín, která vyprávěla o Orlických horách, a rakouská novinářka Madeleine Reichebner, která představila putování po Zlaté stezce.
 
Druhý, červnový podcast, zval na cestu kolem světa do Česka. V podcastu vystupují kromě Yvette Polasek, ředitelky CzechTourism Vídeň, také Pavla Drunecká a Ondrej Flemr z Jihočeské centrály cestovního ruchu, David Pastva z Crystal Valley a Štěpán Karel Odstrčil, ředitel městského muzea ve Františkových lázních, který představil Rakušanům národní přírodní rezervaci Soos v Karlovarském kraji. Zejména jihomoravská levandulová pole vzbudila velký zájem a vyvolala velké překvapení u posluchačů, které se odrazilo ve velkém počtu poptávek po dovolené v ČR po telefonu a emailu.
 
Díky rozhlasovému vysílání, podcastům, upoutávkám před pořadem na sociálních sítích a propagačním trailerům bylo celkově osloveno kolem 880.000 Rakušanů. Dále rádio zvalo také na oba pořady prostřednictvím svého newsletteru, který před každým vysíláním obdrželo okolo 37.000 posluchačů.