Agentura CzechTourism připravila online MICE workshop s rakouskými nákupčími

DomůAktualityAgentura CzechTourism připravila online MICE workshop s rakouskými nákupčími
Série online schůzek, virtuální procházka Prahou či moderovaná degustace piva – to vše bylo součástí další z řady MICE online workshopů „Back to business with the Czech Republic“, který připravilo Czech Convention Bureau ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Rakousku.
Celodenní připravený program pro rakouské a švýcarské nákupčí byl rozdělen do několika bloků. Po uvítání účastníků následoval první blok předjednaných schůzek s téměř 40 českými partnery z řad hotelů, venues, incomingových agentur i regionů. Na něj navázala virtuální prohlídka Prahy „Po stopách Franze Kafky“, která byla připravena ve spolupráci se společností Prague City Adventures. Bezprostřední reakce účastníků prohlídky byly velmi pozitivní – zábavná, přesto informativní prohlídka s možností interakce účastníků byla pro všechny vítaným zpestřením i zajímavou možností aktivity pro klienty.

V odpolední části následoval druhý blok schůzek, který byl zakončen moderovanou degustací piva a představením incentivních možností s ústředním tématem piva a gastronomie, který prezentovala společnost Prague Beer Tours.
„Rakouský virtuální MICE workshop navázal na jarní sérii akcí, kterou agentura CzechTourism připravila na pomoc podnikatelům v odvětví a jejímž cílem je nejen prezentace kongresového a incentivního potenciálu České republiky, ale také udržení českých partnerů v kontaktu se zahraničními partnery,“ přibližuje Tereza Matějková, vedoucí manažer Czech Convention Bureau.

Eventy v Rakousku tvořily před zahájením pandemie kolem 2,9 procenta přidané hodnoty a v souvislosti s nimi se utratilo na rakouském trhu přibližně 8,5 miliardy Eur. Potenciální MICE partneři jsou ale částečně přesyceni klasickými, velice dobře známými destinacemi. Z tohoto důvodu a díky blízkosti k trhu, dobré infrastruktuře či cenové konkurenceschopnosti má Česko šanci uspět na našem trhu až se MICE sektor zase rozjede, až to situace po pandemie připustí. Budě ale hodně záležet na aktuální situaci na daných trzích v okamžiku uvolnění restrikcí v cestování, shrnuje za Rakosuko ředitelka zahraničního zastoupení ve Vídni Yvette Polášek.

Více informací:
Tereza Matějková
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
matejkova@czechtourism.cz

Yvette Polášek
Ředitelka ZZ Rakousko
polasek@czechtourism.com