ETC: solidarita s Ukrajinou a sto tisíc lůžek pro uprchlíky

ETC: solidarita s Ukrajinou a sto tisíc lůžek pro uprchlíky

DomůAktualityETC: solidarita s Ukrajinou a sto tisíc lůžek pro uprchlíky
Iniciovali jsme vznik oficiálního vyjádření The European Travel Commission ke krizi na Ukrajině. Společnost Airbnb nabízí bezplatné ubytování až pro 100 000 Ukrajinců vysídlených válkou, přepravu zdarma zajistili i vlakoví dopravci. Cestování po Evropě je stále bezpečné.
Vyjádření CzechTourism:

Cestovní ruch by měl být, podobně jako sport, apolitický - přestože vidíme, jak události posledních dní na obě tato odvětví silně dopadají. Rolí cestovního ruchu je zejména přinášet pozitivní dojmy - radost, poznání, sbližování různých kultur a národů. A agrese Ruska na Ukrajině zcela pochopitelně vyžaduje jasnou a ráznou odpověď. Proto jsem rád, že European Travel Commission a její členské státy vyslyšely naši výzvu zaslanou z České republiky a zaujaly jednoznačné stanovisko. 
Jsem hrdý, že cestovní ruch pomáhá. Čeští hoteliéři poskytují uprchlíkům ubytování, restaurace vaří nebo vybírají peníze či hmotnou pomoc, dopravci přivážejí uprchlíky ze Slovenska a Polska. Ve spolupráci s asociacemi a CzechInvestem se připravuje platforma pro nabídku práce uprchlíkům a věřím, že právě tady sehraje cestovní ruch svou důležitou roli.

Oficiální dokument ETC