Cena za nejlepší videospot o České republice jde do Německa i na Valašsko

Cena za nejlepší videospot o České republice jde do Německa i na Valašsko

DomůAktualityCena za nejlepší videospot o České republice jde do Německa i na Valašsko
Mezinárodní soutěž videospotů propagujících Českou republiku zná své vítěze. Padesátka subjektů soutěžila ve svou kategoriích, porotu nejvíce zaujala německá prezentace vinařské turistiky České republiky a zimní tradice na Valašsku.
Letošního ročníku soutěže Tourfilm 2022 se zúčastnilo zhruba padesát českých i zahraničních tvůrců se svými spoty, propagujícími Českou republiku, a to ve dvou kategoriích. Porota, složená ze třech ředitelů zahraničních zastoupení agentury CzechTourism, zástupce centrály agentury CzechTourism v Praze, zástupce festivalu MFDF Ji.hlava a tvůrce z oblasti dokumentaristiky, udělila dvě hlavní ceny a dvě čestná uznání.
Hlavní cenu v kategorii Mezinárodní soutěž 2022 získalo německé tvůrčí duo Budget Traveller se svým spotem Czech Republic’s Hidden Wine Country.
Hlavní cenu v kategorii Mezinárodní soutěž - tradice 2022 pak získala Destinační společnost Valašsko a spot Valašsko WINTER.
„Atraktivní záběry, emotivní narativ, generační propojení, tradice a poetika. Jedna jediná minuta stačí k tomu, abyste si řekli, to chci na tom místě také prožít. Proto jsem hodnotila spot Destinační společnosti Valašsko vysokou známkou. Spot Czech Republic´s Hidden Wine Country od autorky Sabiny Wulf jsem hodnotila těmi nejvyššími známkami, protože se jedná o snímek, kde je velmi dobře technicky a atraktivně zpracovaná rozmanitá turistická nabídka Jihomoravského kraje očima zahraničního návštěvníka. Spot je moderní, dynamický, estetický, vyzařuje z něj radost ze zážitku a pohoda, je skvělou pozvánkou k návštěvě jižní Moravy," okomentovala porotkyně a ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism ve Španělsku Markéta Lehečková svou volbu.
„Kilometry upravených běžkařských stop, široká nabídka lyžařských areálů, nezapomenutelné Pustevny se znovuzrozeným Libušínem, chuť a vůně valašských frgálů, ale i kus tradice a historie, které na Valašsku může objevit každý, kdo jej navštíví, jsou esencí zimního videa o Valašsku,“ uvedla Martina Hovořáková z Destinační společnosti Valašsko, která vítězný spot v kategorii Tradice do soutěže příhlásila a dodala: „Cílem našeho zimního videa bylo návštěvníkům nabídnout ochutnávku napříč celým Valašskem s tím, že každý si může u nás najít a prožít to, co má rád a cítit se doslova jako v pohádce.“
 
 
Vítězná videa (vítězná a čestná uznání) získají medializaci v marketingových aktivitách agentury CzechTourism. Snímky se objeví mimo jiné na cestovatelském portálu Kudy z nudy, na sociálních sítích destinační značky #VisitCzechRepublic (Facebook, Instagram, YouTube), a to na všech jejich jazykových mutacích po celém světě a budou využity i různých kampaních agentury. 
Vítězi v obou kategoriích navíc získají trip po Česku v hodnotě 50 tisíc Kč, který jim umožní vytvořit další obsahový materiál z České republiky.
Soutěž agentura CzechTourism vyhlásila na počátku letošního roku, videosnímky v délce max. 15 minut přitom sbírala pomocí akvizice svých zahraničních zastoupení a medializací na českém trhu.
VÝSLEDKY TOURFILM 2021/2022
 
Kategorie – Mezinárodní soutěž 2022 (bez konkrétního tématu)
 
Hlavní cena: Budget Traveller: Czech Republic’s Hidden Wine Country
https://youtu.be/gCmZakg3cxc
 
Čestné uznání: Olomoucký kraj - Vodní turismus v Olomouckém kraji
https://youtu.be/gWc_xqZSuV8
 
Čestné uznání: Statutární město Brno - #brnotruestory
https://youtu.be/GAF9gKBq2pc
 
Kategorie – Mezinárodní soutěž – tradice 2022
Hlavní cena: Destinační společnost Valašsko: Valašsko WINTER
https://youtu.be/nE2zGaW-HZ0
 
Čestná uznání v této kategorii nebyla v roce 2022 odbornou porotou udělena.
 
Kontakt pro média: media@czechtourism.cz
Poskytnutí videí v HD kvalitě: reismullerova@czechtourism.cz