Po stopách známých osobností v zemích V4

Po stopách známých osobností v zemích V4

DomůAktualityPo stopách známých osobností v zemích V4
Ve středu 27. dubna 2022 se v Českém Centru Vídeň konala společná konference zemí Visegrádské čtyřky na téma “Po stopách známých osobností“. Pozvání přijala třicítka zástupců rakouských B2B partnerů a médií. Akci měl organizačně i finančně na starosti CzechTourism v rámci společných marketingových aktivit národních organizací cestovního ruchu zemí V4.

Původně se měla konference konat již v listopadu 2021, ale z důvodu zhoršené epidemické situace v Rakousku v té době a s tím spojených restrikcí byla odložena na letošní rok. Konference se zúčastnilo celkem 30 hostů z řad rakouských B2B partnerů a médií, včetně např. předních rakouských novin Kronen Zeitung (náklad přes 600 tis. ks (po-so), nedělní vydání přes 1 mil. ks), Kurier, Gewinn, ORF Nachlese, T.A.I. a Salzburger Nachrichten. Za cestovní kanceláře jmenujeme například Sabtours Touristik a Ruefa. Nechyběli ani blogeři – např. Travelcontinent.at či Reisebloggerin.at.
 
„Chtěla bych velmi poděkovat panu chargé d´affaires velvyslanectví ČR v Rakousku Dr. phil. Jakubu Novákovi za převzetí záštity nad celou akcí a také panu řediteli ČC Vídeň PhDr. Mojmíru Jeřábkovi za poskytnutí prostor pro konání akce. Jsem ráda, že jsme mohli konferenci konečně zrealizovat“, uvedla Ing. Kamila Karafiátová, manažerka pro mezinárodní marketing a koordinátorka projektu V4 za CzechTourism.
Úvodní slovo ředitele Českého Centra Vídeň PhDr. Mojmíra Jeřábka

Téma „Po stopách známých osobností v zemích V4“ bylo zvoleno záměrně – každá země si tak do svých prezentovaných itinerářů mohla zakomponovat své skryté skvosty či produkty, které chce propagovat. V rámci komunikačního tématu Tradice, které si CzechTourism zvolil pro roky 2022-2023, byly české prezentace zaměřeny na propagaci české gastronomie (po stopách Magdaleny Dobromily Rettigové) a sklářství (po stopách sklářských rodin: Jablonec nad Nisou, Nový Bor, sklárna Pačinek, Harrachov, Poniklá, Hejnice, Desná, Karlovy Vary, Nižbor, atd.). Maďarsko představilo itineráře po stopách císařovny Sissi a hudebního skladatele Ference Liszta, Slovensko se zaměřilo na císařovnu Marii Terezii a umělce Andyho Warhola, Polsko zakončilo konferenci prezentacemi o papeži Janu Pavlu II. a hudebním skladateli Fryderyku Chopinovi.
 
Poté byl prostor pro dotazy a networking s přítomnými hosty. Akci doplnil catering s typickými pokrmy ze zemí V4. Konference se setkala s velmi kladným hodnocením, bylo patrné, že zvolené téma hosty zaujalo.
 
„Spolupráce národních organizací cestovního ruchu zemí V4 v oblasti příjezdového cestovního ruchu pod destinační značkou Discover Central Europe vznikla původně pro společnou propagaci regionu střední Evropa na vzdálených trzích (Blízký východ, Latinská Amerika, Rusko, východní Asie, USA). Vzhledem k aktuální situaci jsme se od roku 2020 zaměřili i na bližší evropské trhy (Rakousko, Německo, Francie, Nizozemí a skandinávské země) z důvodu rychlejší reakce na otevření hranic, nezávislosti na leteckých spojeních, apod.“, doplnila Kamila Karafiátová.
Zástupci CzechTourism, Polish Tourism Organisation, Slovakia Travel a Visit Hungary