Říjen ve Velké Británii a Irsku byl ve znamení virtuálních eventů

Říjen ve Velké Británii a Irsku byl ve znamení virtuálních eventů

DomůAktualityŘíjen ve Velké Británii a Irsku byl ve znamení virtuálních eventů
Zahraniční zastoupení CzechTourism Velká Británie a Irsko v měsíci říjnu uspořádalo hned několik virtuálních akcí jak pro širokou veřejnost, tak pro B2B partnery a novináře na obou trzích.
„Vzhledem ke stále trvajícím restrikcím a nestálé situaci jsme se rozhodli uspořádat snad již poslední sérii virtuálních akcí a další akce jsme se zúčastnili společně s českými partnery. Virtuální akce jsou výbornou platformou pro navazování prvních kontaktů, nicméně už se velmi těšíme, až se budeme moci setkat s našimi partnery osobně.”, uvedla Katarína Hobbs, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Londýně.
 
První akcí byl Global Travel Week, který spojuje B2B profesionály v cestovním ruchu, a to především v odvětvích leisure, MICE, luxury, adventure a spa. Akce se konala v termínu 4.-5. října 2021 a účast na akci byla výsledkem projektu PROPED mezi zahraničním zastoupením CzechTourism a velvyslanectvím České republiky v Londýně. Možnost zúčastnit se akce tohoto formátu virtuálně uvítalo hned několik českých partnerů mezi nimiž jsme mohli najít Magistrát města Brna, Centrálu cestovního ruchu Jižní Moravy, Ústecký kraj, a nebo Czech Travel Centre.
 
Čeští partneři účast na této akci hodnotili pozitivně. Lucie Druckerová z Ústeckého kraje uvedla: „GTW byl dobře zorganizován. Vše si šlo hezky a přehledně naplánovat a zorganizovat.” „Myslím, že je to dobrý projekt, hlavně se setkáte s lidmi, se kterými byste se složitě scházeli osobně na veletrhu, kde jsou přeci jenom vysoké náklady i na vlastní účast apod.”, okomentovala akci Jessie Hronešová z Czech Travel Center.

 
V polovině října pak zahraniční zastoupení zorganizovalo dosud největší online event pro širokou veřejnost s podtitulem “Discover the Czech Republic”. Akce byla pořádaná ve spolupráci s Budějovickým Budvarem a magazínem Silver Travel Advisor a byla zaměřena na poznávání regionů České republiky a české kuchyně. Nechyběla ani virtuální interaktivní prohlídka pivovaru Budějovického Budvaru.
  
Virtuální webinář Cheers from the Czech Republic pro zástupce irského travel tradu a novináře se konal 22. října 2021. Tento event byl produktem projektu PROPED mezi zahraničním zastoupením CzechTourism a velvyslanectvím České republiky v Dublinu. Tohoto webináře se zúčastnilo hned několik českých partnerů mezi nimiž jsme mohli najít Visit Pilsen, Moravian-Silesian Tourism, Živý kraj – destinační agentura pro Karlovarský kraj či Fashion Arena Prague Outlet, kteří během webináře odprezentovali své produkty a služby. Na závěr eventu byla zařazena také zážitková live prohlídka pivovaru v Českých Budějovicích, kterou účastníci velmi kvitovali.
 
„Děkuji mockrát za skvělé prezentace. Obsah byl velmi informativní a užitečný a pomůže nám s marketingem České republiky na irském trhu. Byl to skvělý nápad a jsem rád, že jsem se akce mohl zúčastnit.”, zhodnotil akci Cormac Meehan ze společnosti Meehan Travel.