Kongresový potenciál Česka byl představen na veletrhu IMEX America

Kongresový potenciál Česka byl představen na veletrhu IMEX America

DomůAktualityKongresový potenciál Česka byl představen na veletrhu IMEX America
Czech Convention Bureau, zahraniční zastoupení CzechTourism USA a devět dalších vystavovatelů z České republiky se zúčastnili nejvýznamnějšího veletrhu zaměřeného na kongresovou a incentivní turistiku na americkém trhu - IMEX America 2023, konaného v Mandalay Bay, Las Vegas, ve dnech 17. - 19. října. Na stánku #VisitCzechia tak společně prezentovali možnosti, které Česká republika nabízí v oblasti kongresového a eventového turismu.
IMEX America 2023 se stal centrálním bodem setkání pro více než 15 000 návštěvníků, kteří se zúčastnili přes 70 000 předem naplánovaných schůzek. Veletrh přilákal více než 5 000 nákupčích a představil přes 3 400 vystavujících firem ze 100 zemí z celého světa. Tyto statistiky jasně dokumentují význam veletrhu IMEX v globálním kontextu kongresového a eventového průmyslu.

"Po dvou letech se veletrh už zcela navrátil na předcovidovou úroveň a je nepochybný jeho rostoucí význam v globálním měřítku. Zatímco evropské kongresové veletrhy se v poscovidové době potýkají s jistými obtížemi zajistit účast nákupčích ze vzdálenějších trhů, což samozřejmě ovlivňuje i skladbu vystavovatelů, v případě veletrhu IMEX je tomu naopak - s téměř 20% nárůstem výstavní plochy oproti předchozímu roku byl letošní ročník největším v jeho dvanáctileté historii" uvádí Tereza Hofmanová, vedoucí manažer Czech Convention Bureau. Mezi nákupčími dominovali zástupci mezinárodních agentur a korporátních společností, hlavními zdrojovými trhy byly i v letošním roce Spojené státy, následované Kanadou, Mexikem a Brazílií. 

Ve spolupráci s generálním konzulátem České republiky v Los Angeles byla na druhý den veletrhu připravena v prostorách expozice networkingová akce, která poskytla prostor pro neformální setkání a prohloubení obchodních vztahů. "Ráda bych poděkovala za spolupráci nejen generálnímu konzulátu v Los Angeles, ale také všem českým partnerům - zástupcům společností Stages Hotel Prague & O2 universum Prague, NH Collection Prague Carlo IV Hotel, Senator Meetings & Incentives, Eastern Europe Tours, Kongresové centrum Praha, Almanac X Alcron, Revel events s.r.o., CPI Hotels a Prague Convention Bureau," uzavírá Tereza Hofmanová.

Více informací:
Tereza Hofmanová
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
hofmanova@czechtourism.cz