Online veletrh „OTM spring 2021“ přivítal české zástupce

Online veletrh „OTM spring 2021“ přivítal české zástupce

DomůAktualityOnline veletrh „OTM spring 2021“ přivítal české zástupce
Jediný online B2B veletrh cestovního ruchu „OTM jaro 2021“ na ruském trhu, který probíhal od 15.4.-5.5.2021 minulý týden „uzavřel brány“.
Letošního, již pátého ročníku, se účastnil rekordní počet 66 vystavovatelů. V rámci veletrhu se již tradičně představila místním profesionálům i Česká republika. Ústředním tématem českého stánku, který během měsíce navštívilo více jak 96 tisíc partnerů, bylo české lázeňství a možnosti léčby následků onemocnění covid 19 v našich lázních. Na sdíleném stánku CzechTourismu se online veletrhu účastnili zástupci Karlovarského kraje, hotelu Thermal, Lázní Jáchymov, hotelu Savoy Westend a řetězce Barceló hotels.

V rámci veletrhu se uskutečnili „České dny“. Sérii šesti prezentací jednotlivých účastníků věnovanou jak aktuální situaci v České republice, tak konkrétním nabídkám jednotlivých subjektů, sledovalo v průměru přes 600 návštěvníků, celkově tedy více jak 3 600 posluchačů. 

Novinkou letošního veletrhu byla možnost B2B meetings, v rámci kterých si návštěvníci mohli sjednávat online schůzky s vystavovateli v reálném čase. Tuto novinku věnovali organizátoři veletrhu profesionálům cestovního ruchu jako dárek s cílem podpořit těžce zkoušené odvětví.

„Českou expozici jsme tématu lázeňství věnovali zcela záměrně“, říká Alena Kudílková ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Rusko s působností pro Bělorusko a Zakavkazí a dodává: „Lázeňství a ozdravná turistika je pro ruskojazyčné trhy strategickým produktem. V příjezdech do lázeňských ubytovacích zařízení se v roce 2019 ruská klientela s počtem klientů 60 793 zařadila na druhé místo, a na první s průměrnou délkou lázeňských pobytů rekordních 10,6 dne". 

„Dle signálů z trhu očekáváme, že právě lázeňští hosté budou mezi prvními, kteří po uvolnění restrikcí Českou republiku opět navštíví. Tomuto předpokladu nahrává i fakt, že mezi klienty ruských cestovních kanceláří je velké množství letenek a pobytových voucherů do Českých lázní, které nemohli v roce 2020 využít“, doplňuje paní Alena Kudílková