Inzerce na webech - podmínky

DomůInzerce na webech - podmínky
Možnosti inzerování na portálech Kudy z nudy a Visit Czech Republic

Na webových portálech agentury CzechTourism mohou inzerovat české subjekty, které jsou pořadateli akcí a eventů konaných v krajích ČR (portál kudyznudy.cz pro domácí cestovní ruch) nebo subjekty podnikající v oblasti cestovního ruchu na území ČR - např. hotely, restaurace (portál visiczechrepublic.com pro příjezdový cestovní ruchu).
 

Kudyznudy.cz


Volnočasový portál Kudyznudy.cz dosáhl v roce 2021 rekordní návštěvnosti. Projekt, který propojuje podnikatele a provozovatele v oboru cestovního ruchu s jejich návštěvníky, nabízí aktuálně přes 80 tisíc tipů na výlety. Ty v roce 2021 přilákaly 21,5 milionu návštěv. Portál je zásadním nástrojem pro marketing domácího cestovního ruchu.

Projekt má zároveň významnou fanouškovskou základnu na Facebooku, kde tuzemští cestovatelé sdílejí zajímavosti a novinky. Počet fanoušků na Facebooku přesáhl 500  tisíc. Novinkou roku 2021 je usnadnění správy obsahu pro pořadatele, inovovaný systém pro zadávání a správu opakovaných akcí, integrace automatického přidáváni sémantických štítků k článkům a další vylepšení funkcionalit. K rozvoji fukcionalit došlo také u mobilní aplikace Kudy z nudy - tipy na víkend (např. nově dostupná i v off-line módu, zahrnuje panel vytíženosti lokality, širší obsah v mapě, doporučené tipy k výletům do regionů a je dostupná také v anglickém jazyce).

Portál získal v roce 2021 ocenění pro projekt #světovéČesko a aplikaci Kudy z nudy – Tipy na výlety, probojovali se mezi finalisty soutěže Zlatý středník. Seriál Kudy z nudy - Vidět a zažít #světovéČesko v kategorii Sport, zábava, umění, média, cestovní ruch a gastronomie získal ocenění poroty TOP RATED.

Inzerci nacházejících akcí v regionech České republiky v rámci nejnavštěvovanějšího volnočasového portálu nabízí CzechTourism zcela zdarma.

Podmínky prezentace na www.kudyznudy.cz


Prezentace na portále Kudy z nudy je možná formou vkládání aktivit pomocí  jednoduchého formuláře. Uveřejnění je zdarma, podmínkou prezentace je však zajištění vzájemné propagace, tedy umístění aktivního odkazu či banneru Kudy z nudy na webových stránkách provozovatele. Bannery a logo portálu lze stáhnout přímo na webu.

Vaše záznamy po vložení zkontroluje redakce a poté je obratem umístí na portál - svůj záznam tu najdete nanejvýš do dvou pracovních dnů. Coby přihlášený uživatel samozřejmě můžete své záznamy kdykoli měnit, doplňovat a aktualizovat. Editace je možná v sekci Můj profil - po přihlášení je třeba kliknout na vaše jméno v pravém horním rohu hlavní stránky portálu.

Kontakt na redakci portálu:

Štěpánka Orsáková
katalog@czechtourism.cz
Tel: +420 777 702 760
 

VisitCzechRepublic.com


Portál www.visitczechia.com má 18 jazykových verzí (*Aj, NJ, Pl, Ru, Pt, It, Fr, Sp, Ja, Zh a další) a je zaměřen na komplexní propagaci turistického potenciálu Česka v zahraničí. Jednotlivé subjekty cestovního ruchu jsou zde prezentovány v rámci regionálního i tematického členění.

Podmínky prezentace


Uveřejnění na webu je zdarma, podmínkou prezentace je však zajištění vzájemné propagace, tedy umístění loga Czech Republic s aktivním prolinkem na web VisitCzechRepublic.com na webových stránkách provozovatele. Logo včetně podmínek použití lze stáhnout v Brand manuálu CzechTourismu (do manuálu je nutné se nejprve zaregistrovat).

Pro prezentaci na webu je nutné zaslat na adresu dvorakova.l@czechtourism.com:

 1. Krátký text s popisem alespoň v angličtině (případně jiných jazykových verzí webu*) ve složení - titulek, podtitulek, perex, případně text;
 2. kontaktní informace – adresa, včetně souřadnic GPS, webové stránky, e-mail, případně telefon;
 3. 5 ks fotografií v JPG či PNG formátu, na šířku, bez textu, ve webové kvalitě.


Příklad záznamu

Kritéria pro zařazení na web visitczechia.com

Pro restaurace

 • Dostupné a aktivní webové stránky minimálně ve 2 jazykových mutacích (čeština, angličtina);
 • kvalita poskytovaných služeb – splnění min. jednoho z následujících požadavků:
  • certifikát CzechSpecials;
  • Maurerův výběr Grand Restaurant;
  • TripAdviser – hodnoceno min. 4 body z 5 možných.


Pro hotelová zařízení

 • Dostupné a aktivní webové stránky minimálně ve 2 jazykových mutacích (čeština, angličtina);
 • kvalita poskytovaných služeb – minimálně 3 hvězdičky dle oficiální jednotné klasifikace ubytovacích zařízení ČR, doplňkový parametr TripAdviser – hodnoceno min. 4 body z 5 možných;
 • dostupnost do cca 30 minut k památkám v rámci nabídky.