Nominovaní a vítězové

Hrdinové cestovního ruchu 2022


Finalisté podle kategorií


1. BOJ ZA PODPORU CESTOVNÍHO RUCHU
Osobnost, která zásadním způsobem bojovala za zvýšení povědomí o dopadech pandemie na cestovní ruch a mobilizovala pomoc a podporu tohoto odvětví.  
 
  • Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR - vítěz kategorie
Klíčová osobnost při jednáních a prosazování kompenzací pro provozovny uzavřené během pandemie covidu-19.
  • Viliam Sivek, prezident České unie cestovního ruchu - speciální ocenění ministra pro místní rozvoj ČR
Během koronavirové pandemie se významně zasloužil o zavedení programů podpory pro podnikatele i zaměstnance.
  • Jakub Juračka, prezident Asociace lanové dopravy ČR
Podařilo se mu mobilizovat pomoc a podporu cestovnímu ruchu a zvýšit povědomí o situaci tohoto odvětví během pandemie covidu-19.
 

2. DIGITALIZACE
Projekt, který flexibilně reagoval na omezení turismu a pomohl tak přenést cestovní ruch do on-line světa. Např. formou virtuálních prohlídek, dálkových platforem pro setkávání, mobilními aplikacemi atd.
 
  • MyStay 
Aplikace, která vytvořila celosvětové řešení pro zmírnění dopadu COVID-19 na cestovní ruch prostřednictvím zavedení bezkontaktního odbavení na recepcích v hotelech po celém světě.
Více o iniciativě ZDE.
  • To si vypijeme! 
Iniciativa, která v době covidu spojila české a moravské vinaře a pomohla jim oslovit spotřebitele v online světě. Na webu i sociálních sítích jim dala prostor prezentovat se a jednotně vyzvat Čechy k podpoře tuzemského vinařství.
Více o iniciativě ZDE.
  • SmartGuide - vítěz kategorie
Inovativní platforma pro publikování vlastních digitálních audioprůvodců.
Více o platformě ZDE
 
 


3. ROZVOJ PRODUKTU
Produkt z oblasti cestovního ruchu, který vznikl nebo se zásadně rozvíjel vreakci na změnu spotřebitelského chování kvůli pandemie covid-19.   
 
  • Program COVID - lázně - speciální ocenění CzechTourism
Program, který významně pomohl lázním, a to zejména těm menším a těm, které se soustředí na zahraniční klientelu. A díky voucherům se na lázeňský pobyt, často i poprvé, vydala široká veřejnost.
Více o programu ZDE.
  • Den okének - vítěz kategorie
Cílem akce bylo motivovat lidi, aby si objednávali jídlo přímo ve výdejních okénkách restaurací. Do výzvy, která byla součástí kampaně #OBJEDNEJPRIMO, se zapojily
tisíce restaurací.
Více o iniciativě ZDE
  • Hybrid City Alliance 
Vznikl nový způsob mezidestinační spolupráce díky on-line propojení konkurenčních měst. Poskytuje efektivní pomoc s plánovaním hybridních a virtuálních eventů, které se dají realizovat v jakékoliv době.
Více o projektu ZDE