Návštěva sklárny Moser

Návštěva sklárny Moser

Zažijte jedinečnou atmosféru sklárny přímo v Karlových Varech!

V místě, kde se rodí křišťál Moser, zažijete pravou atmosféru ruční výroby skla, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem a dýchne na vás více než 160 let historie.Využijte návštěvy lázeňského města Karlovy Vary k prohlídce tradiční sklářské huti světoznámé sklárny Moser, kde se rukodělné řemeslo pečlivě rozvíjí od zahájení provozu v roce 1893. V muzeu se seznámíte s historií rodinné sklárny, která se stala dvorním dodavatelem královských dvorů a dodnes úspěšně zachovává bohatou tradici výroby uměleckého skla.
Přímo v huti nahlédnete do tajů foukání a tvarování skla, seznámíte se také se sklářskými surovinami, nářadím a výrobními postupy. V muzeu si prohlédnete luxusní sklo, zváni jste i do prodejny s širokou nabídkou nápojového a dárkového křišťálového skla, tedy vázy, umělecké rytiny, designové objekty a nápojové sady.
https://www.moser.com/cs


Prohlídka sklářské výroby
Seznámíte se s kreativními ručními pracemi sklářských mistrů. Uvidíte, jak přetvářejí žhavou masu skla vytaženou z horké pece v umělecké dílo, jak foukají a tvarují sklo v dřevěných formách. Součástí prohlídky je také návštěva Muzea Moser.

Otevírací doba: Po – Pá  9:00 – 14:00
Prohlídka pro maximálně 10 osob


Muzeum Moser
Objevte více než 160letou historii sklárny, od nejstarších vytvořených kusů až po současné kolekce, i známý luxusní křišťál Moser. V případě zájmu lze využít i audio průvodce, který vám umožní absolvovat prohlídku vlastním tempem.

Otevírací doba: Po – So 9:00 – 16:00 hod


VIP prohlídka sklárny
Nahlédnete do zákulisí sklárny a do tajů tvorby křišťálového skla. Poznáte sklárnu, navštívíte brusičskou, malířskou či ryteckou dílnu. Vidět celý proces tvorby skla zblízka je jedinečný zážitek, který standardní prohlídka nenabízí.

Otevírací doba: Po – Pá  9:00 – 13:00
Prohlídka pro maximálně 5 osobKdy: celý rok
Rezervace: požadována
Kde: Karlovy Vary
Doba trvání: 2 hodiny


Více informací:
Carlsbad Convention Bureau