Včela = život

Včela = život

Navštivte areál, ve kterém si můžete rozšířit znalosti o jedinečném oboru včelařství, poznat provázanost člověka s přírodou, seznámit se s včelařskou historií, medově se občerstvit, navštívit Včelí obchůdek nebo jen tak si odpočinout.
 

Včelařský naučný areál v Chlebovicích vzniká a postupně se rozrůstá již od roku 1993 a v současné době je zde k vidění včelařské muzeum, skanzen i muzeum Chlebovic, naučný včelín a naučná zahrada. Muzeum Vám nabídne ojedinělou sbírku medometů, dýmáků, úlů i včelařských potřeb.
V rámci naučných panelů v zahradě se seznámíte s rostlinami, které poskytují včelám pyl, nektar či medovici, zpestřením je bylinková spirála. V koutu naučné zahrady vznikl naučný koutek o včelách samotářkách, vosách, sršních, čmelácích i o ostatním hmyzu našich zahrad.
Včelín slouží k výuce včelaření jak pro včelařský kroužek, tak i k naučným programům pro včelaře i širokou veřejnost. Je místem aktivní apiterapie. Od roku 2015 se zde pořádají mezinárodní dobrovolnické workcampy, kterých se v letních měsících účastní dobrovolníci z různých koutů světa a podílejí se na údržbě areálu a jiných jeho aktivitách.
www.vcelarskyareal.cz


Kdy: celý rok
Kde: Chlebovice
Doba trvání: dle zvoleného programu
Kapacita: dle zvolené aktivity
Jazyk: čeština, popř. angličtina

Více informací:
Ostrava Convention Bureau