Zasaď si svůj strom

Zasaď si svůj strom

Beskydský vrchol Ondřejníku, kromě toho, že patří mezi vyhledávané turistické cíle v kraji, prošel v posledních letech kůrovcovou kalamitou a přišel o své stromy. V rámci akce Stromy pro Ondřejník – zasaď si svůj strom se však na vrcholu opět zeleň obnovuje.Sázení stromů veřejností se zpravidla opakuje 2x ročně, a to na jaře a na podzim, máte tak tedy i Vy šanci přidat ruku k dílu a zasadit si svůj strom. Akce má za cíl přiblížit široké veřejnosti důležitost práce lesníků a připomenout si význam lesů pro nás všechny.
Dříve byl vrchol Ondřejníku kompletně zalesněný, poslední roky byl však pohled na jeho holý vrchol smutný, se stromy se “ztratila” také některá zvířata. Na druhou stranu zmizely z vrcholu, právě díky kůrovcové kalamitě, smrky, které do této lokality nepatří. Nyní se již mohou návštěvníci Ondřejníku těšit na bukové a jedlové porosty, které jsou pro krajinu více prospěšné.
Všichni, kteří na Ondřejníku pomáhají s výsadbou, se mohou seznámit s koloběhem lesa od výsadby přes náročnou péči, až po využití dřeva jako suroviny. Akce “Stromy pro Ondřejník – zasaď si svůj strom” je pravidelně pořádaná Moravskoslezským krajem a Biskupskými lesy.
www.stromyproondrejnik.msk.cz


Kdy:
 min 2x ročně, dle vypsaných termínů
Kde: Beskydy
Doba trvání: 2,5 hodiny
Kapacita: 180 osob dle registrace
Jazyk: čeština, angličtina

Více informací:
Ostrava Convention Bureau