Soutěž Tourfilm

Soutěž Tourfilm

Soutěž navazující na tradici nejstaršího mezinárodního filmového festivalu s cestovatelskou tematikou na světě.

DomůSoutěž Tourfilm
Soutěž Tourfilm navazuje na nejstarší mezinárodní filmový festival s cestovatelskou tematikou na světě, který se konal od roku 1967 a jeho posláním bylo uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívaly k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Mezinárodní festival Tourfilm patřil k nejstarším mezinárodním filmovým festivalům s cestovatelskou tematikou na světě. Konal se od roku 1967 a jeho posláním bylo uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívaly k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu. V roce 1989 se Tourfilm stal členem Mezinárodního výboru filmových festivalů s tematikou cestovního ruchu (CIFFT), který byl v témže roce založen ve Vídni bratry Rudolfem a Alexanderem V. Kammelem.

V roce 2003 byla u festivalu Tourfilm zavedena národní sekci TourRegionFilm, kde byly oceňovány české propagační filmy, spoty, televizní a online programy, webové stránky a mobilní aplikace zaměřené na propagaci turistického potenciálu regionů České republiky.

Naposledy se Tourfilm ve své mezinárodní festivalové podobě konal v roce 2018, kdy k předním hostům patřil i známý cestovatel Miloslav Stingl. V roce 2019 se Tourfilm stal marketingovou soutěží a zaměřil se jen na snímky přispívající k propagaci regionů České republiky. Vzhledem ke změně konceptu byly vítězné snímky vyhlášeny v roce 2020 na slavnostním večeru při veletrhu Holiday World. Od roku 2021 jsou videa přihlašována prostřednictvím certifikovaných organizací destinačního managementu. Tourfilm má i mezinárodní část, do které se se svými snímky o České republice mohou přihlásit i autoři ze zahraničí.


Tiskové zprávy


29. 4. 2021 - CzechTourism představil vítězné snímky soutěže Tourfilm 2021
 

Historie soutěže