Krásné, klidné a blízko. Nizozemská televize představuje Česko

Krásné, klidné a blízko. Nizozemská televize představuje Česko

DomůAktualityKrásné, klidné a blízko. Nizozemská televize představuje Česko
Štáb nejznámějšího televizního pořadu o cestování 3 op Reis nizozemské veřejnoprávní televize NPO3 mapoval současnou situaci v evropských destinacích. České republice věnoval dokonce tři díly. Pořad o Terezíně sledovalo téměř milión diváků. Mediální hodnota třech dílů pořadu dosahuje téměř deseti miliónů korun. Na natáčení v Českém Švýcarsku, Terezíně, Kutné Hoře a v Krkonoších spolupracovalo zahraniční zastoupení CzechTourism Benelux společně s Ústeckým krajem a svazkem měst a obcí Krkonoše.

Díl z Terezína a Kutné Hory a díl z Českého Švýcarska, kde si oblíbený nizozemský moderátor Chris Zegers vyzkoušel na vlastní kůži Via Ferratu v Děčíně, již televize odvysílala. Vysílání třetího – krkonošského dílu je plánováno na první lednovou neděli. Putování moderátorů zde skončí u pramene řeky Labe, která je také pojítkem všech tří částí příběhu.

 „Pro nás bylo důležité, že televizní štáb cestoval po Evropě autem. Pořad tak Nizozemcům představil Česko jako prázdninovou destinaci, která je snadno dostupná autem. Což je pro ně dnes ještě důležitější než v době před COVID-19,“ uvedla Petra Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux a doplnila: „Všechny díly jsou hned po odvysílání v televizi publikovány online. Destinace tak získávají další zviditelnění i prostřednictvím sociálních sítí.“

V létě patřili Nizozemci k nejpočetnějším zahraničním návštěvníkům Česka. V červenci a v srpnu dokonce obsadili pátou příčku, hned po turistech ze sousedních zemí. Vliv na to měla nejen v tu dobu ještě příznivá epidemiologická situace, ale právě také dojezdová vzdálenost autem.