Česká republika se úspěšně prezentovala na veletrhu ITB Berlín NOW

Česká republika se úspěšně prezentovala na veletrhu ITB Berlín NOW

DomůAktualityČeská republika se úspěšně prezentovala na veletrhu ITB Berlín NOW
Tři desítky zástupců českých cestovních kanceláří, hotelů i regionů se pod hlavičkou agentury CzechTourism prezentovaly na jednom z nejprestižnějších evropských B2B veletrhů ITB Berlín NOW. Mezi hlavní komunikační témata patřil restart cestovního ruchu a dopady pandemie Covid-19.
Nový formát k prezentaci svých produktů a služeb využilo přes tři a půl tisíce vystavovatelů ze 120 zemí světa. Veletrhu se také zúčastnilo 1 145 zástupců médií a 250 blogerů z 54 zemí a během pěti dní navštívilo virtuální online platformu veletrhu přibližně 65 700 návštěvníků z nichž téměř dvě třetiny byly ze zahraničí. Agentura CzechTourism umožnila všem spoluvystavovatelům účast na veletrhu, který proběhl ve dnech 9.–12. března 2021, zdarma.
Během čtyř veletržních dnů jsme mluvili s desítkami partnerů z Německa i zahraniční. Větší digitalizaci si podnik ITB určitě zasloužil, přesto ale klasický formát veletrhu, založený na osobním setkávání odborníků z celého světa, plně nahradit nemohl. Doufáme tedy, že se v roce 2022 budeme moci opět představit v naší tradiční Messehalle 7.2 b,“ bilancuje letošní ročník ředitelka zahraničního zastoupení v Německu Markéta Chaloupková.

Veletrh nabídl také bohatý doprovodný online program formou živě přenášených konferencí, přednášek, diskusí a prezentací. Platforma zůstává otevřena do 31. května 2021. Do té doby bude na vyžádání možný přístup ke všem videím i profilům vystavovatelů.
Příští rok se má ITB Berlín konat ve dnech od 9. do 13. března 2022 jako hybridní akce. Je počítáno s expozicemi na výstavišti a fyzickou účastí, ale veletržní správa hodlá využít také zkušeností z letošního ročníku a umožnit i virtuální účast.