České lázně prezentovány v ruských regionech

České lázně prezentovány v ruských regionech

DomůAktualityČeské lázně prezentovány v ruských regionech
V rámci workshopů pořádaných v ruských regionech pro zástupce lokálních cestovních kanceláří a agentur představila ředitelka zastoupení v Moskvě nabídku léčebných pobytů v českých lázních zaměřených na respirační onemocnění.
Série workshopů proběhla v minulém týdnu ve městech Kazani, Samaře a Ufě, která jsou tradičně i díky přímému leteckému spojení s Prahou důležitými zdrojovými trhy. I přes pokračující omezení, které s sebou přináší epidemie, se workshopy setkaly s velkým ohlasem u místních profesionálů z oblasti cestovního ruchu. Kromě obligátních dotazů na aktuální situaci v České republice, možnosti vycestování, nebo očkování a green pasy, se účastníci nejvíce zajímali o pokračování spolupráce s českými subjekty a podmínky realizování pobytů v českých lázních, které již byly v loňském roce zakoupeny.

„Vysoká návštěvnost v jednotlivých městech mne naplnila lehkým optimismem. V Kazani se workshopu účastnilo 100 zástupců cestovních kanceláří a agentur, v Samaře 120 a v Ufě 53“, říká Alena Kudílková, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Moskvě a dodává:„Lázeňství a ozdravná turistika je pro ruskojazyčné trhy strategickým produktem. Proto jsem při přípravě témat neváhala. Detailní znalost českých lázní a jejich specifického zaměření je pro dobré sales manažery cestovních kanceláří klíčová. V současné době je naprosto zásadní seznámit odbornou veřejnost s aktuální nabídkou českých lázní, které díky unikátním přírodním zdrojům nabízejí tolik žádané pobyty pro pacienty s post-covidovým syndromem a s respiračními nemocněními vyvolanými těžkým zápalem plic. Jde o velkou konkurenční výhodu českého lázeňství, kterou je potřeba v zahraničí zviditelnit“,

Z celkového počtu  turistů, kteří v roce 2019 přicestovali do ČR bylo 564 083 návštěvníků v Ruska, což představuje 7.místo. Průměrná délka pobytu byla 5,16 dnů, což je druhý nejdelších pobyt po návštěvnících ze Saudské Arábie. Lázeňští hosté představovaly 25,50% ze všech rusky hovořících turistů v roce 2019, 26,30% ze všech rusky hovořících turistů v roce 2019 do Česka zamířilo za poznávacími pobyty a návštěvou památek.

Více informací o ruském trhu