Ve Varšavě se uskutečnil online český týden

Ve Varšavě se uskutečnil online český týden

DomůAktualityVe Varšavě se uskutečnil online český týden
V internetovém prostředí se poprvé ve Varšavě konal Český týden -Czeski tydzień on-line, jehož cílem bylo oslovení polské veřejnosti, přestavením jednotlivých regionů po stránce obchodní, kulturní a také turistické. Cílem projektu bylo prezentovat možnosti spolupráce, pozvat k návštěvě České republiky, ukázat českou kulturu v době, kdy uzavření hranic implikuje pasivní přístup plný obav do budoucnosti.
Český týden probíhal ve dnech 19.-23.dubna 2021  na FB profilu Czeski Tydzień online https://www.facebook.com/czeski.tydzien.online/, organizátory byly: Zastupitelský úřad ve Varšavě, zahraniční zastoupení Czechtourism a Česká centra.

Během týdne se na FB stránce objevilo 40 postů, mediální zásah byl 117 000 osob. Velmi pozitvním faktem je vysoká míra interaktivity sledujících, téměř 16 000 osob se vykázalo aktivitou (komentáře, liky, přeposlání postu)  Cílová skupina,kterou jsme zasáhli, byli lidé ve věku 25-54 let, kteří tvořili 91% podíl. 
„Jedním z velmi pozitivních výstupů byla nejen vysoká míra angažovanosti sledujících, ale především věcně  komentáře,  uvedla Ivana Bílková ředitelka ZZ Varšava.

„Projekt Czeski Tydzień Online je nepochybně velmi zdařilou akcí, která vznikla díky úzké spolupráci mezi velvyslanectvím a resortními agenturami působícími v Polsku. Projekt oslovil přes 100 000 sledujících, z nichž se  přes 16 tisíc do programu různým způsobem zapojilo. Počty hovoří samy za sebe. I když doufáme, že epidemická situace umožní návrat k běžnému, tj, kontaktnímu typu akcí, na on line prostředí i díky pozitivním reakcím dozajista nezanevřeme” zhodnotil velvyslanec České republiky v Polsku, pan Ivan Jestřáb.
 
Zastupitelský úřad společně s Českým Centrem odpovídal za koncepci a obsah  kulturního programu: koncerty, pozvánky na kulturní festivaly, videozdravice hejtmanů příhraničních českých krajů, on-line kurz českého jazyka. Úřad také zorganizoval B2B setkání mezi českými a polskými partnery s cílem navázání kontaktů a prohloubení spolupráce.
Zahraniční zastoupení CzechTourism poté připravilo turistickou pozvánku: proběhly dvě živá setkání s influencery: Antek w podróży a Wędrowne motyle. Mezi marketingové a PR aktivity patřily i pozvánky Františka Kinského a rozhovor s knězem Zbigniewem Czendlikiem či program Maklowicz w  podróży. Velký úspěch zaznamenaly kulinární posty (české polévky online "ochutnalo" přes 9 000 Poláků).  „Nepochybně tomu příspívá skutečnost, že na webu visitczechrepublic.com v polštině se věnujeme gastronomii a máme již více než 120 přeložených receptů do polštiny,” doplnila Ivana Bílková
 
Pilotní multiooborový projekt ukazuje, že vytvoření společné platformy s různorodou tématikou může oslovit různé cílové skupiny a výrazně zvýšit podvědomí o  aktivitách zastoupení státu v zahraničí.


Více informací:

Ivana Bílková
ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Polsku, s působností pro Litvu a Lotyšsko
+48 668 852 123    +48 22 6279555
bilkova@czechtourism.com