Rekordní počet partnerů v cestovním ruchu navštívilo workshop o situaci na německém a rakouském trhu

Rekordní počet partnerů v cestovním ruchu navštívilo workshop o situaci na německém a rakouském trhu

DomůAktualityRekordní počet partnerů v cestovním ruchu navštívilo workshop o situaci na německém a rakouském trhu
CzechTourism pokračuje sériemi on-line pomoci pro subjekty v cestovním ruchu. Včerejšího workshopu o aktuální situaci v Německu a Rakousku se zúčastnilo 118 profesionálů cestovního ruchu, což svědčí o důležitosti těchto trhů pro incoming. Kromě ředitelek našich zahraničních zastoupení v Německu a Rakousku Markéty Chaloupkové a Yvette Polášek s námi cenné informace tentokrát sdíleli i vážení hosté: generální konzulka Markéta Meissnerová a konzulka Lenka Konšelová z konzulátu ČR v Drážďanech a Jakub Novák, zástupce velvyslankyně ČR v Rakousku.
Německo je pro Česko nejdůležitějším zdrojovým trhem – bez ohledu na pandemii k nám každoročně přijíždí nejvíce turistů právě z Německa. V roce 2019 navštívilo Českou republiku přes 2 miliony Němců, v loňském roce jich v krátké turistické sezoně bylo přes 800 tisíc.
 
„Vývoj epidemie posledních týdnů a klesající počty nakažených na obou stranách hranice nám dávají velkou naději na brzký návrat česko-německých vztahů do stavu podobnému tomu, jaký jsme znali před více než rokem. Všichni, kteří se podílejí na česko-německém přeshraničním dění, tento moment netrpělivě očekávají a já mám radost, že na workshopu agentury CzechTourism mohu být poslem dobrých zpráv a předvídat turisticky úspěšné léto. Některá omezení sice budou platit nadále, avšak věřím, že návštěvníci Česka budou ochotni je akceptovat a své nadcházející cesty k nám opět nasměrují.“, okomentovala Markéta Meissnerová, generální konzulka ČR v Drážďanech.  

Markéta Chaloupková, ředitelka zahraničního zastoupení CzT v Německu, doplnila:Loni v červnu byli němečtí turisté mezi prvními, kdo se do Česka vrátili. Na základě aktuálních dotazů veřejnosti a zájmu médií a partnerů věříme, že se obdobný scénář bude opakovat i letos. Čím jednodušší budou opatření pro vsup do ČR a návrat, tím rychleji se cestování mezi oběma zeměmi obnoví.“

Neméně důležití jsou i rakouští turisté, kteří patří mezi TOP 10 zahraničních návštěvníků v ČR. Před pandemií se jejich počty pohybovaly v řádu stovek tisíc, v loňském roce přijelo do České republiky téměř 90 tisíc Rakušanů.  

Jakub Novák, zástupce velvyslankyně ČR v Rakousku, uvedl: „Omezení cestování, řady služeb či kulturního života, jež si vyžádal boj proti pandemii, v Česku i Rakousku zvýraznily, jak vzájemně provázané naše země jsou a co jeden ve druhém máme. Díky výborné spolupráci během pandemie se nám povedlo dál navýšit dlouhodobě akumulovaný kapitál vzájemné důvěry a respektu. Ten máme teď příležitost investovat do ještě lepšího vzájemného poznání. Proč v globálně nejisté cestovní sezóně nutně vyrážet do dálav, když - řečeno klasikem - to dobré leží tak blízko.” 

„Jak ukazují aktuální studie, jsou Rakušané po mnoha měsících doma a v lockdownu v cestovní náladě. Mají cestovní horečku! Kam se, kromě přímořských letovisek, ale davy Rakušanů v tomto létě vydají, bude velmi záviset na cestovních restrikcích, možnostech udělat si bezplatně COVID-19 testy na místě před návratem a na flexibilitě stornopodmínek. Důležitým bodem pro rozhodování bude také komunikace. Lidé se v množství předpisů pro cestování po Evropě aktuálně ztrácí. Čím jednodušší a lehce dostupný bude přehled podmínek pro příjezd, o to větší bude šance rakouského hosta oslovit a získat.“, dodala Yvette Polášek, ředitelka zahraničního zastoupení CzT v Rakousku.
 
Marketingové kampaně a aktivity agentury CzechTourism, které na těchto trzích probíhají, mají za cíl udržet oblibu České republiky a komunikovat destinaci jako bezpečnou pro strávení dovolené. Vzhledem k blízkosti trhů a nezávislosti na leteckých spojeních lze předpokládat, že právě tito turisté zareagují okamžitě na otevření hranic a vrátí se do České republiky jako první.
 
Další workshop zaměřený na země Beneluxu se uskuteční ve středu 14. července. Účast na těchto workshopech je zdarma.