Zastoupeni CzechTourismu v Latinské Americe virtuálně oslavuje 15 let od svého založení

Zastoupeni CzechTourismu v Latinské Americe virtuálně oslavuje 15 let od svého založení

DomůAktualityZastoupeni CzechTourismu v Latinské Americe virtuálně oslavuje 15 let od svého založení
V květnu uplynulo 15 let od otevření zastoupení agentury CzechTourism v Latinské Americe se sídlem v Mexiku. Oslavy zahájilo virtuální setkání s partnery 17. května, ve stejném týdnu byl zahájen projekt on-line kurzu o České republice „#PlannerDestinoChequia 20-21“, představena série workshopů Back to business con #DestinoChequia a nastartovala kampaň na sociálních sítích.
„Přemýšleli jsme o tom, jak po roce ve virtuálním světě oživit propagaci České republiky v Latinské Americe. A výročí otevření nám přišlo jako zajímavý moment a navíc v době, kdy pandemie sice pokračuje, ale poměrně rychle se očkuje a Evropa se postupně otevírá turistům i ze třetích zemí. Také proto jsme na její úvod spojili nekolik B2B a B2C aktivit.“, říká Petr Lutter, ředitel zastoupení se sídlem v Mexiku, které propaguje Českou republiku také v Brazílii, Argentině, Kolumbii, Peru a Chile.Setkání s partnery s řad médií, influencerů, zástupců cestovních kanceláří a touroperátorů bylo otevřeno speciálním videem s poděkováním celého týmu, který se na propagaci v Latinské Americe podílí. To bylo také publikováno na sociálních sítích a zahájilo tím pravidelné postování krátkých videí, které pro nás natočili právě naši partneři a kde s naším publikem sdílí příhody a zážitky z fam a press tripů do České republiky, které pro ně zahraniční zastoupení v průběhu uplynulých 15 let organizovalo. Sérii zahájil jeden z nejsledovanějších influencerů v Latinské Americe, Alan Estrada z vlogu alanxelmundo.com.
„Odezva na naši žádost o natočení krátkých videí nás velmi mile překvapila a rád bych tímto všem poděkoval za čas, kreativitu a velmi srdečné a emotivní zážitky a přání, o které se s námi podělili. Protože se jich sešlo více než třicet, budeme slavit téměř až do konce roku, a to především na sociálních sítích, kde se každý pátek zveřejní jedno video s hashtagem #Felices15Chequia (Šťasných15Česko). A předpokládáme zakončit oslavy na podzim sérií prezenčních networkingových akcí ve spolupráci se zastupitelskými úřady.“, doplňuje Petr Lutter.Kurz #PlannerDestinoChequia 20-21 probíhá na plataformě odborného časopisu Ladevi, kde je registrováno téměř 38 tisíc zástupců cestovních kanceláří z Latinské Ameriky. V rámci projektu Proped bude propagace posílena v Chile a Peru. V Brazílii naváže na tento projekt e-learning v portugalštině na plataformě CzechTourismu od září letošního roku.

A konečně série prezentací a workshopů Back to business con #DestinoChequia navazuje na podobný projekt z léta 2020, ale v letošním roce je zaměřen více tématicky a produktově. První akce proběhla 2. června a cílila na segment luxusní turistiky.  Otevřela ho prezentace Gabriela Markové, GM selection & luxury blog (Founder), o tendencích v tomto segmentu, následoval workshop za účasti osmi českých hotelů. Druhá na téma Aktivní turistika a turistika v přírodě, se bude konat 14. července a zahájí ho prezentace bloggera a novináře Marcka Gutta (don-viajes.com) s názvem: Naturaleza, el mayor de los lujos (Příroda: největší luxus). Třetí proběhne 4. srpna na téma kulturního cestovního ruchu. Na oba workshopy je možné se přihlásit zde.

Další informace:
Petr Lutter
ředitel zahraničního zastoupení v Latinské Americe
lutter@czechtourism.com
Mob.:  +52 55 2728 1060