CzechTourism pokračuje sériemi workshopů o aktuální situaci na zdrojových trzích

CzechTourism pokračuje sériemi workshopů o aktuální situaci na zdrojových trzích

DomůAktualityCzechTourism pokračuje sériemi workshopů o aktuální situaci na zdrojových trzích
Ve středu 14. 7. se konal již 4. online workshop určený pro české subjekty v cestovním ruchu o aktuální situaci na zdrojových trzích. Tentokrát jsme se zaměřili na země Beneluxu – Belgii, Nizozemí a Lucembursko. Přestože nyní probíhá období letních dovolených, zúčastnila se workshopu téměř padesátka profesionálů cestovního ruchu.

O chuti a plánech tamních obyvatel na cestování, probíhajících i připravovaných marketingových aktivitách CzechTourismu na výše uvedených trzích a možnostech budoucí spolupráce informovala Petra Koorn Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení CzT v Amsterdamu.

“Vzhledem k poměrně vysoké proočkovanosti můžeme očekávat, že pokud tomu bude epidemická situace nakloněna, Nizozemci i Belgičané se do České republiky v druhé polovině roku vrátí. Máme dobrou zpětnou vazbu ze strany turistů, kteří jedou individuálně, ale i od touroperátorů, kteří hlásí velký zájem o rezervace dovolené v Česku”, uvedla ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux v Amsterdamu s tím, že popularita České republiky v Nizozemsku navíc velmi stoupla díky televizní reality Wie is de Mol? natočené vloni v České republice.

Nizozemští a belgičtí turisté se tradičně umisťují mezi TOP 15 přijíždějících zahraničních návštěvníků. V roce 2019 přijelo do České republiky téměř 250 000 Nizozemců a 110 000 Belgičanů. V loňské krátké turistické sezoně navštívilo ČR přes 81 tisíc nizozemských turistů a 28 tisíc belgických turistů.
 
Další workshop zaměřený na Itálii, Francii a Španělsko se uskuteční ve středu 4. srpna. Účast na těchto workshopech je zdarma.