Proběhlo letní zasedání Czech Convention Bureau

Proběhlo letní zasedání Czech Convention Bureau

DomůAktualityProběhlo letní zasedání Czech Convention Bureau
Letní zasedání Czech Convention Bureau proběhlo dne 13. 9. a zúčastnili se jej zástupci všech českých i moravských regionů a regionálních convention bureaus. Poprvé od začátku pandemie měli členové možnost setkat se „naživo“, tentokrát v prostoru Clarion Congress Hotelu v Praze.
Během jednání byl představen plán MICE akcí do konce letošního roku s výhledem do roku 2022, výsledky letošního kola spolupráce v rámci kampaní kandidatur i asociačních kongresů a diskutovány byly také společné kroky týkající se statistických šetření v oblasti kongresové turistiky či otázka udržitelnosti.
Na zasedání navázal odpolední workshop se zástupci českých cestovních kanceláří zaměřených na kongresovou turistiku, DMCs (destination management companies) a PCOs (professional Congress organizers). Zástupci regionů tak měli jedinečnou příležitost prezentovat přítomným společnostem současnou nabídku i projednat možnosti spolupráce.

„Děkujeme za možnost připomenout si a aktualizovat informace z regionů zaměřené na MICE a prodiskutovat skutečnou připravenost na spolupráci v tomto odvětví. Nyní můžeme své poptávky a jejich umístění konzultovat s těmi nejpovolanějšími,“ uvádí Daniel Nedvěd, zástupce společnosti Asiana.
 
Czech Convention Bureau působí v rámci agentury CzechTourism již od roku 2010. Jeho cílem je jednotná propagace České republiky coby atraktivní MICE destinace a efektivní koordinace marketingových aktivit v oblasti kongresového a incentivního cestovního ruchu.
 
Více informací:
Ing. Tereza Matějková
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
ČCCR – CzechTourism
matejkova@czechtourism.cz