Seriál #světovéčesko na Kudy z nudy získal od poroty Zlatého středníku 20/21 ocenění TOP RATED

Seriál #světovéčesko na Kudy z nudy získal od poroty Zlatého středníku 20/21 ocenění TOP RATED

DomůAktualitySeriál #světovéčesko na Kudy z nudy získal od poroty Zlatého středníku 20/21 ocenění TOP RATED
Projekt Seriál #světovéčesko na Kudy z nudy a aplikace Kudy z nudy – Tipy na výlet se probojovali mezi 28 finalistů letošní soutěže Zlatý středník. Seriál #světovéčesko na Kudy z nudy pak v kategorii Sport, zábava, umění, média, cestovní ruch a gastronomie získal ocenění poroty TOP RATED.
O projektu #světovéČesko na Kudy z nudy
Popularita turistického portálu Kudy z nudy, na kterém lze nalézt inspiraci pro plánování výletů napříč Českem, neustále roste. Tento webový průvodce pro volný čas vloni, navzdory pandemii Covid-19, zaznamenal rekordní návštěvnost (téměř 20 milionu návštěv). Podařilo se to díky včasné reakci a neustálému přizpůsobování obsahu aktuální epidemiologické situaci a také díky tematickým novinkám. Tou nejzajímavější a obsahově nejrozsáhlejší byl projekt #světovéČesko.
Seriál #světovéČesko baví nejen čtenáře portálu Kudy z nudy, ale i jeho autory. Najdete v něm zajímavé příběhy, místa v České republice náhodně i záměrně podobná jiným lokalitám ve světě anebo inspirovaná jejich jménem, české stopy světových osobností anebo naopak světové stopy těch českých a další nečekané souvislosti.
Původní záměr postavený zejména na vizuálním porovnávání známých míst v ČR a ve světě (říční soutěsky, vodopády, stolové hory, akvadukty, Česká Kanada, Benátky, Moravské Toskánsko...) se po několika desítkách článků rozvinul do širšího konceptu. Dál se využívá prvotní záměr, tedy podobnost uvedených míst (Matterhorn, Ďáblova věž, Versailles, Lurdy), jindy je v popředí například podobnost v lince příběhu (římské lázně, Krušnohoří/ Erzgebirge a UNESCO, safari, relikviář sv. Maura), naše či světová osobnost (Humboldt, Eiffel, Loos, šlechtické rody), inspirace určitou zemí (Francie, Skotsko, Holandsko, Amerika), aktuální výstavní projekty (Sluneční králové, Rembrandt), historické události a jejich odraz ve světě (bitva na Bílé hoře), místa známá z filmů (Žatec) a další.
Lidé se díky projektu Kudy z nudy mohou inspirovat tipy na výlety po celém Česku, které uspokojí rodiny s dětmi, party mladých lidí, romantiky i velké sportovní fajnšmekry. Zároveň je to jeden z hlavních nástrojů, kterým agentura CzechTourism zdarma pomáhá podnikatelům v propagaci jejich nabídek. Provozovatelé tu inzerují přes 80 tis. aktuálních nabídek na trávení volného času a akcí. Projekt se může pochlubit také svou fanouškovskou verzí na Facebooku (přes 510 tis. fanoušků) a Instagramu (více než 100 tis. uživatelů), kde si cestovatelé vzájemně sdílí zajímavosti a novinky z webu.
 
Seriál #světovéčesko na Kudy z nudy - Zlatý středník 20/21 TOP RATED