CzechTourism připravil nový vzdělávací program pro cestovní ruch

CzechTourism připravil nový vzdělávací program pro cestovní ruch

DomůAktualityCzechTourism připravil nový vzdělávací program pro cestovní ruch
Agentura CzechTourism připravila ucelený systém vzdělávání pracovníků v cestovním ruchu. Na kurzy se budou moci hlásit jednotliví podnikatelé (hotely, restaurace, turistické cíle), zástupci místní správy i samosprávy (města, kraje), organizace starající se o managment konkrétních krajů, oblastí a destinací i další profesionálové v turismu. Pro proškolené pracovníky navíc agentura nabídne nový typ poradenských služeb.
Nový vzdělávací systém využije know how  našich předchozích vzdělávacích projektů a zaměří se na nové potřeby rozvoje v tomto segmentu podnikání. Marketingové nástroje, nástup digitalizace v cestovním ruchu, postcovidové lekce… to všechno prošlo v covid době ultra rychlým vývojem. Vzdělávací systém proto budeme upravovat na míru aktuálním požadavkům od potenciálních partnerů – např. asociací cestovního ruchu. Novinkou poté bude služba poradenství a asistence agentury CzechTourism pro všechny, kteří se aktivně do vzdělávacího systému zapojí. Kdo se tedy bude chtít aktivně vzdělávat a posouvat svůj business dopředu, dostane od nás např. konzultace na míru týkající se možností na zahraničních trzích, výhody v našich networkingových akcích a další. Kurzy budou v rámci pomoci při obnově po pandemii covid zdarma a jejich hlavním cílem je motivace pro rozvoj cestovního ruchu a konkurenceschopnost ve všech krajích a v co nejširším segmentu podnikání v cestovním ruchu,“ upřesňuje k novému vzdělávacímu modulu vedoucí Institutu turismu Markéta Vogelová.

V nejbližší době plánujeme pokračovat s úspěšným exportními workshopy našich kolegů ze zahraničních zastoupení zaměřených na aktuální situaci na zdrojových trzích či školení zaměřené na sociální sítě pro začátečníky i pokročilé.

Agentura CzechTourism již nyní v rámci svých aktivit pořádá, spolupořádá nebo je partnerem edukativních kurzů, workshopů a eventů zaměřených na široké spektrum odborných otázek z oblasti cestovního ruchu. 

23. listopadu se uskuteční, a bude pro zájemce volně přístupné, další odborné Fórum cestovního ruchu. To se letos zaměří na vítěze či poražené covidové pandemie z pohledu cestovního ruchu. 1. ročník Fóra cestovního ruchu bude hostit pražské Kongresové centrum. O své zkušenosti se přijdou podělit zástupci českých destinací a provozovatelů služeb v cestovním ruchu i hosté ze zahraničí. Přivítáme tak hosty zastupující například města Vídeň či Dubaj, ukážeme si, jak se dají měřit a promovat zážitky v cestovním ruchu, jak se změnilo chování globálních i domácích cestujících, ale i samotné nabídky.
 
Institut turismu již nyní nabízí pro své odborné partnery možnost kooperovat na odborných výzkumech.

Přejít do sekce vzdělávání