Česká republika se úspěšně prezentovala na veletrhu Imex America

Česká republika se úspěšně prezentovala na veletrhu Imex America

DomůAktualityČeská republika se úspěšně prezentovala na veletrhu Imex America
Letošní ročník veletrhu Imex America proběhl po roční pauze způsobené pandemií Covid-19 nově v listopadovém termínu na výstavišti Mandalay Bay v americkém Las Vegas. Na nejvýznamnějším veletrhu pro americkou oblast zaměřeném na kongresovou a incentivní turistiku nechyběla ani Česká republika.
Přestože bylo konání veletrhu spojeno s řadou obav, jeho výsledek předčil očekávání řady účastníků. Veletrhu se zúčastnilo téměř 3500 nákupčích, celkový počet vystavovatelů byl 8605 a počet sjednaných schůzek přesáhl 50 000. Nejsilnější zastoupení měli již tradičně nákupčí z USA (78%), následováni Latinskou Amerikou (9%) a Kanadou (4%). Veletrhu se zúčastnili jak zástupci agentur, tak reprezentanti korporací a mezinárodních asociací.

V expozici České republiky se kromě Czech Convention Bureau prezentovalo také 8 dalších vystavovatelů: Prague Convention Bureau, Kongresové centrum Praha, O2 Universum a nově otevřený hotel Stages, Středočeská centrála cestovního ruchu a zástupci z řad DMCs – Eastern Europe Tours, Senator, IMS Prague a Four Seasons Travel. Účast na veletrhu byla doplněna destinačními prezentacemi na stánku pro skupiny nákupčích z USA a Latinské Ameriky.

„Letošní realizace expozice na veletrhu Imex America byla poměrně obtížná z důvodu veškerých restrikcí stanovených veletržní správou i celkové mezinárodní situace. Velmi mě těší, že se podařilo zajistit účast českých společností na akci, a to v poměrně silném zastoupení. Letos poprvé se kromě Prahy prezentoval Středočeský kraj se svou širokou nabídkou incentivních aktivit, což bylo velice dobře kvitováno nákupčími. Vystavovatelé i my sami jsme získali několik přímých poptávek, nejčastěji na akce v roce 2023, na kterých je možné začít ihned pracovat. Mezi přítomnými byla patrná chuť opět cestovat, velmi je zaujaly také nové kongresové projekty, které v následujících letech v České republice vzniknou,“ shrnuje Tereza Matějková, vedoucí manažer Czech Convention Bureau.

Více informací:
Ing. Tereza Matějková
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
matejkova@czechtourism.cz