Online veletrh „OTM winter 2021“ přivítal české zástupce

Online veletrh „OTM winter 2021“ přivítal české zástupce

DomůAktualityOnline veletrh „OTM winter 2021“ přivítal české zástupce
Jediný online B2B veletrh cestovního ruchu na ruském trhu „OTM winter 2021“, který probíhal od 11.10.-29.10.2021 zveřejnil tento týden výsledky návštěvnosti.
Letošního, již šestého ročníku, se účastnil rekordní počet 65 vystavovatelů z 16 zemí. V rámci veletrhu se již tradičně představila místním profesionálům i Česká republika. Ústředním tématem českého stánku, který během měsíce navštívilo více jak 72 tisíc partnerů, bylo české lázeňství a možnosti léčby následků onemocnění covid-19 v našich lázních. Na sdíleném stánku CzechTourismu se i přesto, že ruští turisté do České republiky stále cestovat nemohou, online veletrhu účastnilo rekordních 9 partnerů. Zástupci Karlovarského kraje, Lázní Jáchymov, hotelu Savoy Westend, hotelu President, Spa hotelu Thermal, incomingové cestovní kanceláře Jerome Incoming, Fashion Arena a Jihočeské centrály cestovního ruchu.

V rámci veletrhu se uskutečnili „České dny“. Sérii devíti prezentací jednotlivých účastníků věnovanou jak aktuální situaci v České republice, tak konkrétním nabídkám jednotlivých subjektů, sledovalo v průměru přes 300 návštěvníků, celkově téměř 3 000 posluchačů.

Velice oblíbeným nástroje veletrhu je možnost B2B meetings, v rámci kterých si návštěvníci mohli sjednávat online schůzky s vystavovateli v reálném čase. Tuto novinku věnovali organizátoři veletrhu profesionálům cestovního ruchu jako dárek s cílem podpořit těžce zkoušené odvětví. V průměru touto formou oslovilo každého českého účastníka přes 30 nových partnerů.

„Českou expozici jsme tématu lázeňství věnovali zcela záměrně“, říká Alena Kudílková ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Rusko s působností pro Bělorusko a Zakavkazí a dodává: „Lázeňství a ozdravná turistika je pro ruskojazyčné trhy strategickým produktem. V příjezdech do lázeňských ubytovacích zařízení se v roce 2019 ruská klientela s počtem klientů 60 793 zařadila na druhé místo, a na první s průměrnou délkou lázeňských pobytů rekordních 10,6 dne.

„Dle signálů z trhu očekáváme, že právě lázeňští hosté budou mezi prvními, kteří po uvolnění restrikcí Českou republiku opět navštíví. Přesto nebude jednoduché lázeňský segment oživit a získat na svou stranu ruské klienty, kteří již nyní mohou cestovat za lázeňskými pobyty do Maďarska či Srbska.  Všichni proto netrpělivě čekáme výsledky mezivládních vyjednávání o možnosti uznání vakcíny Sputnik jako podmínky pro cestování do Česka za turistikou. V opačném případně bude naše lázeňství i nadále přicházet o ruské klienty a restart odvětví bude velice složitý“, doplňuje paní Alena Kudílková