České vánoční ozdoby okouzlují Nizozemsko

České vánoční ozdoby okouzlují Nizozemsko

DomůAktualityČeské vánoční ozdoby okouzlují Nizozemsko
Vánoční ozdoby z dílen čtyř předních českých výrobců vánočních ozdob firem Glassor, Rautis, Ornex a Jany Strakové ze Svazu výrobců skla a bižuterie zdobí vánoční stromečky na pěti místech v Nizozemsku např. v prostorách Baťa prodejny v městečku Best, v hotelovém lobby ve městě Groningen nebo prostorách European Space Research and Technology Centre v Noordwijku.
Projekt zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux a Českého centra v Rotterdamu ve spolupráci s Crystal Valley představuje tradiční i moderní českého sklářství a současně podporuje výstavu Českých center „Christmas Treasure“ v Národním muzeu skla v Leerdam. O nadcházejícím třetím adventním víkendu se zde navíc uskuteční workshop společnosti Rautis, na kterém si Nizozemci budou moci vyzkoušet výrobu perličkových ozdob zapsaných na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Zahraniční zastoupení CzechTourism Benelux souběžně odstartovalo také mediální propagaci v nizozemských médiích. „Spojili jsme představení českého sklářství a vánočních zvyků s pozvánkou k návštěvě adventního a zimního Česka. Praha je pro Nizozemce dlouhodobě velmi zajímavá citybreaková destinace, máme velmi dobré letecké spojení, které navíc od prosince posílila společnost Vueling,“ uvedla Petra Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux. 
V plánu je tento úspěšný projekt příští rok rozšířit o Belgii. „Téma českých Vánoc navíc koresponduje s hlavním marketingovým tématem agentury CzechTourism, kterým budou tradice,“ dodala Petra Palečková s tím, že v Bruselu by navíc akce zviditelnila Českou republiku jako předsednickou země EU.