Agentura CzechTourism představila kongresový potenciál České republiky evropským nákupčím

Agentura CzechTourism představila kongresový potenciál České republiky evropským nákupčím

DomůAktualityAgentura CzechTourism představila kongresový potenciál České republiky evropským nákupčím
Ve dnech 27. 2. – 1. 3. 2022 proběhl letošní ročník specializovaného MICE business fóra MCE Central & Eastern Europe, který se tentokrát konal v maďarské Budapešti. Mezi účastníky nechyběla ani Česká republika.
MICE business fórum MCE je každoročně pořádanou akcí, které se účastní poskytovatelé služeb z regionu střední Evropy společně s nákupčími z celého světa. Série předem domluvených schůzek je doplněna řadou networkingových příležitostí, doprovodných akcí i destinačních prezentací.
Česká republika byla na fóru zastoupena Czech Convention Bureau, které tvoří součást agentury CzechTourism a poskytuje zahraničním nákupčím primární kontakt a základní informace pro organizování akce v České republice. Fóra se účastnilo i několik dalších českých subjektů, zástupci Prague Convention Bureau či společnost DZK Travel.
 
I v letošním roce se na fóru potvrdil rostoucí zájem nákupčích o regionální nabídku. „Přestože Praha je samozřejmě v oblasti kongresové turistiky číslo jedna, registrujeme zvýšenou poptávku také po dalších regionech – Jihomoravském kraji, Moravskoslezském kraji a z hlediska incentivních programů je pro nákupčí zajímavý také kraj Jihočeský,“ přibližuje Tereza Matějková, vedoucí manažer Czech Convention Bureau a doplňuje: „Zájem o aktuální nabídku České republiky měli především nákupčí z Velké Británie, Německa, Belgie a Francie.
 
Schůzky byly doplněny řadou dalších doprovodných aktivit – destinační prezentací pro nákupčí či networkingovými večery. Nákupčí byli zároveň pozváni na první ročník červnové akce Events Club Forum, které proběhne ve dnech 20. – 21. 6. v Praze a jehož hlavním partnerem je Czech Convention Bureau.
 
 
Více informací:
Ing. Tereza Matějková
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
ČCCR – CzechTourism
matejkova@czechtourism.cz