Hledáte tipy kudy z nudy? Inspiraci všech cenových kategorií už 18 let přináší stejnojmenný portál

Hledáte tipy kudy z nudy? Inspiraci všech cenových kategorií už 18 let přináší stejnojmenný portál

DomůAktualityHledáte tipy kudy z nudy? Inspiraci všech cenových kategorií už 18 let přináší stejnojmenný portál
Rozhledny, skalní města, muzea a kostely v noci nebo zahrady. Příklady zajímavých míst, která můžete v České republice navštívit zdarma. Některá po celý rok, jiná v konkrétních termínech, z nichž mnohé jsou doslova na spadnutí. Denně aktualizovanou inspiraci na výlety všeho druhu a cen, které v plánech Čechů na letní dovolenou hrají významnou roli, přináší www.kudyznudy.cz (KzN).
Nově na webu Kudy z nudy získáte například 15 tipů na volně přístupné rozhledny, a to v Čechách i na Moravě. Mnohé mají poetická jména jako třeba Růženka, Stříbrná Twiggy nebo Doubravka, ale najdete mezi nimi i Šibenici. Z rozhledny se můžete vydat třeba do skalního města, vybrat si mj. placenou i neplacenou procházku v Adršpachu pár kilometrů od Broumovských stěn. Na severním Plzeňsku zase potkáte Bábu s Dědkem a když si „objednáte“ počasí, smočíte si nejen nohy v Černém rybníce. Pokud vše podniknete už tuto sobotu a neděli, doporučujeme včas uschnout, mnoho měst totiž pořádá Muzejní noc a Víkend otevřených zahrad. A ještě předtím v pátek 10. června se stojí slušně a raději i teple obléct, koná se Noc kostelů.  O všem si přečtete právě na KzN.   
 
„Řekl bych, že Kudy z nudy je evropská rarita. Většina národních centrál se soustředí spíše na image, ukazuje nejkrásnější místa. Takto ucelenou prezentaci více než 80 tisíc turistických nabídek, jako je na našem Kudy z nudy, nemá nikdo v Evropě. Pro nás je to skvělý nástroj na podporu domácího cestovního ruchu. Portál aktualizujeme několikrát denně a lidé tam najdou tipy na krátkodobé výlety, program na večer během pracovní cesty či delší dovolenou s nápady pro celou rodinu,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Já miluji naše tipy na víkend. Každý týden máme hned několik článků ve stylu 30 lomů na nejlepší koupání v létě, skalní města a rozhledny, které můžete navštívit zadarmo nebo 100 zámků, které letos musíte vidět. Vždy aktuální podle sezóny a podle počasí. Pokud plánuji něco více dopředu a vybírám, kam vlastně vyrazit, tak se vyplatí prostudovat naše tematické sekce jako je Českem pěšky, Do lázní nebo Léto u vody.  A v průběhu covidu jsem byl samozřejmě závislý na článku Výlety po Praze. Ostatně z toho vznikla naše nová sekce Zážitky do hodiny.“

Podle nedávného průzkumu agentury CzechTourism patří Kudy z nudy spolu s portálem Slevomat mezi nejznámější a zároveň nejpoužívanější weby pro plánování výletů a dovolených v ČR.


Slevomat zná 92 % respondentů, Kudy z nudy 89 %. Znalost Kudy z nudy roste se vzděláním, přičemž tento informační nástroj nezná pouze 7 % žen.
 
„Naše úloha je přinášet lidem inspiraci na zážitky. Covid významně změnil chování uživatelů, trend zdražování v tom bude pokračovat. Cílem Kudy z nudy je přitom udržet lidi u aktivního života a cestování,“ říká ředitel marketingu a zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller a dodává: „Cíl zdarma nebo výhodně neznamená, že lidé nemají utrácet vůbec, ale že si mohou dopřát pestřejší výlet a dovolenou. Sami si vybírají, kam pojedou a co v místě navštíví. My jim cestu usnadňujeme. Informacemi o vstupném, otevírací době, provozovatelích, časové náročnosti, dopravě s pomocí One ticket či IDOS nebo autem s náhledovou i plnohodnotnou mapou. Samozřejmostí jsou fotky a často i videa z místa. A právě dnes jsme si řekli, že bychom mohli zavést novou rubriku s tipy na výlety od různých osobností.“       
 
Portál Kudy z nudy je letos plnoletý, existuje právě 18 let. Fakt, že se osvědčil, potvrzuje zpětná vazba od podnikatelů i dalších čtenářů. Návštěvnost Kudy z nudy v roce 2021 překročila 21,5 milionů, což znamená 14% nárůst, počet uživatelů se meziročně zvýšil o 16 % na 10,7 milionů. Informace o akcích se na portálu Kudy z nudy zveřejňují bezplatně, podmínky jsou k dispozici na tomto místě.

Pro více informací:
Štěpánka Filipová
mediální zastoupení
filipova@czechtourism.cz
+420 724 302 802