National Geographic Traveller Food Festival – Britové si zamilovali české víno a pivo

National Geographic Traveller Food Festival – Britové si zamilovali české víno a pivo

DomůAktualityNational Geographic Traveller Food Festival – Britové si zamilovali české víno a pivo
Po dlouhých dvou letech se 16.-17.7.2022 National Geographic Traveller Food Festival opět vrátil do Business Design Centre v Londýně a CzechTourism stánek nemohl chybět.

„Tento prestižní event věnovaný tomu nejlepšímu jídlu a pití z celého světa, který zažil skvělý come back po dvou letech pandemie, byl pro nás výbornou platformou jak představit Českou republiku opravdu kvalitní klientele, která se zajímá o cestování a také o kuchyni a speciality těchto destinací. Festival je zaměřen na předplatitele významného magazínu National Geographic Traveller, se kterým naše zastoupení už několik let spolupracuje, a také pro širokou veřejnost“, shrnula akci Katarína Hobbs, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Velká Británie a Irsko.
 
Program na několika stagích byl plný hvězd gastronomického nebe jako José Pizzaro, Jack Stein nebo Santosh Shah.
Na českém stánku tentokrát věnovanému prezentaci České republiky jako vinařské destinace (a samozřejmě také té pivní), nechyběla řízená degustace vína, kterou zprostředkovalo Národní vinařské centrum, která probíhala dvakrát denně jak na stánku, tak i v takzvaném „wine theatre“, kdy jsme mohli víno a Českou republiku odprezentovat stovce účastníků najednou. Ochutnávku piva pak zprostředkoval Budweiser Budvar UK, kdy se účastníci mohli v teplých letních dnech osvěžit tímto zlatavým mokem prvotřídní kvality.
 
Dagmar Fialová z Národního vinařského centra zhodnotila akci velmi pozitivně: „Bylo nám velkou ctí představit výběr vín na festivalu National Geographic. Veliký zájem návštěvníků nás velmi potěšil. Pro tuto příležitost jsme vybrali vína a vinařství ze všech 4 podoblastí na Moravě, vinařství musela splňovat přísná kritéria nejen co se týče kvality prezentovaného vína, ale také otevřenosti a přístupnosti potenciálním návštěvníkům z UK, dále jsme chtěli ukázat vína s potenciálem nás prezentovat právě na britském trhu. Z naší práce na exportní politice vyplývá, že se chceme soustředit na to, abychom ukázali světu něco nezaměnitelného, co nemá přímou konkurenci v dalších vinařsky významných zemích – tím se ukazuje být Ryzlink vlašský, proto jej na festivalu zastupovala rovnou dvě vína (vinařství Volařík a Jindřich Kadrnka) a Pálava (Sonberk). Dále jsme prezentovali světově známé odrůdy jako Veltlínské zelené (Lahofer), Ryzlink rýnský (Zámecké vinařství Bzenec), či Tramín červený (Znovín) – tady jsme vybrali víno v přírodně sladké podobě. Červená vína zastupovala Frankovka (Víno J. Stávek).“
 
Víkendovému festivalu předcházela akce pro britské novináře a tvůrce online obsahu „Czech wine evening“ v prostředí londýnského pubu The Square Pig v Holborn, kdy bylo víno a vinařská turistika odprezentovány také tomuto odbornému publiku. Touto formou jsme médiím a influencerům představili i jinou stránku České republiky a pozvali je k další spolupráci na propagaci tohoto unikátní turistického produktu.
 
„Spolupráce s CzechTourismem je skvělým nástrojem, jak ukázat bohatství jižní Moravy, jehož je víno a vinná kultura přímou součástí. Jsme rádi, že návštěvníky zaujalo také pozvání do Valtic do veřejné expozice Národního Salonu vín.“ doplnila Dagmar Fialová.
 
Akce takového typu jsou nesmírně důležité. Hlavně v po-pandemickém období, kdy si potencionální návštěvníci vybírají destinaci velmi opatrně.
Česká republika je na listu příštích destinací mnoha britských a irských turistů, kteří se již nedívají na Českou republiku jen jako destinaci, kde navštíví hlavní město, ale na destinaci pro sofistikovanou dovolenou s kvalitní nabídkou i pro náročnější klientelu.