Vítězové 4. ročníku Tourism Award Marco Polo

Vítězové 4. ročníku Tourism Award Marco Polo

DomůAktualityVítězové 4. ročníku Tourism Award Marco Polo
Koordinační centrum pro cestovní ruch (The Tourism Coordination Centre, TCC) v rámci spolupráce platformy 14+1 (spolupráce 14 zemí střední a východní Evropy s Čínou) s potěšením vyhlašuje vítěze čtvrtého ročníku soutěže Tourism Award Marco Polo.

Na základě rozhodnutí mezinárodní poroty se vítězi mezinárodní soutěže stali:
  • Kategorie hotely: Hotel Hills Sarajevo (Bosna a Hercegovina)
  • Kategorie cestovních kanceláří: Traces of Greece (Řecko)
  • Kategorie národní a regionální organizace cestovního ruchu: Řecká národní organizace cestovního ruchu, kancelář v Číně
 
Hotely Mercure Budapest, tedy Hotel Mercure Budapest Korona, Hotel Mercure Budapest City Center a Hotel Mercure a Ibis Budapest Castle Hill získaly ČESTNÉ UZNÁNÍ Marco Polo.
 
Cena cestovního ruchu Marco Polo byla vyhlášena v roce 2019 s cílem ocenit přínos aktérů cestovního ruchu z tehdejších 17 zemí střední a východní Evropy k vytvoření nejlepšího společného turistického produktu pro čínský trh.
 
V roce 2022 se porota kvůli pandemii rozhodla změnit zaměření ceny a uvítala přihlášky, které představily inovativní aktivity, jež zahájily během pandemie COVID-19 s cílem udržet zájem čínských cestovatelů o region střední a východní Evropy a/nebo jakýkoli nový produkt či službu, které byly vytvořeny s cílem přilákat pozornost čínských cestovatelů po pandemii COVID. Přihlášky musely odrážet fakt, že podnikatelský subjekt studuje vznikající nové trendy v Číně a měl by být zaměřen na ty segmenty čínských cestovatelů, jejichž zájem koresponduje se sofistikovanou nabídkou zemí střední a východní Evropy.

Porota hledala kreativní a inovativní nápady, které by pomohly překonat závažnou příčinu pandemie a proměnit negativní důsledky v něco nového, jedinečného a perspektivního.

Koordinační centrum cestovního ruchu 14+1 blahopřeje vítězům k úspěchu, a to tím spíše, že - vzhledem k pandemii Covid-19 - byly přihlášky vypracovány za velmi obtížných podmínek pro mezinárodní cestovní ruch.

Vítězové jsou oprávněni po dobu jednoho roku hrdě používat ve své marketingové komunikaci označení: "Produkt oceněný Marco Polo s doporučením Číny – spolupráce v oblasti cestovního ruchu v zemích střední a východní Evropy".
 
#CEEnter
#14plus1tourismcooperation