Česká republika představila svůj MICE potenciál TOP americkým nákupčím

Česká republika představila svůj MICE potenciál TOP americkým nákupčím

DomůČeská republika představila svůj MICE potenciál TOP americkým nákupčím
Na říjen letošního roku připravila agentura CzechTourism sérii akcí na podporu kongresové a incentivní turistiky zaměřených na americké nákupčí z řad mezinárodních asociací, korporátních společností i eventových agentur. V historicky nejsilnějším zastoupení se tak Česká republika představila na veletrhu IMEX America, kterému předcházela MICE roadshow ve 3 amerických městech – Washingtonu, Chicagu a Dallasu.
Na rozdíl od předchozího ročníku veletrhu Imex, který byl ještě do značné míry ovlivněn probíhající pandemií Covid-19, byl v letošním roce jasný jednoznačný trend potvrzující návrat k cestování a organizaci akcí. Veletrhu se zúčastnilo téměř 3400 nákupčích ze 65 zemí světa, převážně zástupců mezinárodních agentur a korporátních společností. Hlavními zdrojovými trhy byly i v letošním roce Spojené státy (71 %), následované Kanadou, Mexikem a Brazílií. Počet sjednaných schůzek přesáhl 50 000.

V expozici České republiky se kromě Czech Convention Bureau prezentovalo také 9 dalších vystavovatelů: Prague Convention Bureau, Kongresové centrum Praha, O2 Universum a hotel Stages, hotel Almanac X a zástupci společností Eastern Europe Tours, Maxin Prague, Senator, Four Seasons Travel a Daytrip.
„Velmi nás těší narůstající zájem o americký trh, který v sobě skrývá velký potenciál z hlediska kongresového cestovního ruchu. Vystavovatelé i my sami jsme získali několik přímých poptávek, nejčastěji na akce plánované na roky 2023-24, na kterých je možné začít ihned pracovat. Mezi přítomnými byla patrná chuť opět cestovat, naopak klesá zájem o hybridní a online akce,“ shrnuje Tereza Hofmanová, vedoucí manažer Czech Convention Bureau.

Během MICE roadshow, která veletrhu předcházela, měli účastníci možnost jednání s téměř 60 americkými nákupčími.  Workshopy svou  účastí podpořil i velvyslanec České republiky v USA, pan Miloslav  Stašek , či Generální  konzul  v Chicagu, pan Jaroslav Kantůrek.  Během workshopů,  které se konaly v D.C, Chicagu a Dallasu,  proběhla destinační prezenatce shrnující  MICE potenciál České republiky.

Ráda bych poděkovala   všem  partnerům, kterí se roadroad  zúčastnili.  Jak hotelům – Almanac X, Fairmont Golden Prague a  Hilton,  tak zástupcům  DMCs – Eastern Europe Tours, DZK  a samozřejmě i Kongresovému centru Praha.  Po dvou velmi těžkých letech pro cestovní ruch, je velmi důležité znovu navázat na trhu osobní  kontakty a ukázat , že je destinace po hosty z USA  připravena,“  doplnila Michaela Claudino, ředitelka CzechTourism USA a Kanada.
Road show proběhla ve spolupráci s Prague Convention Bureau.
 
 
 
Více informací:
Tereza Hofmanová
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
hofmanova@czechtourism.cz
 
Michaela Claudino
Ředitelka CzechTourism USA a Kanada
claudino@czechtourism.com