Českému Švýcarsku kromě voucherů na ubytování či dopravy zdarma pomáhá také dobročinná aukce.

Českému Švýcarsku kromě voucherů na ubytování či dopravy zdarma pomáhá také dobročinná aukce.

Koná se právě dnes

DomůAktualityČeskému Švýcarsku kromě voucherů na ubytování či dopravy zdarma pomáhá také dobročinná aukce.
Dnes, tedy ve čtvrtek 3. listopadu 2022, od 18:00 hodin se uskuteční dobročinná aukce tisků na plátně na pomoc Českému Švýcarsku. Dražit se bude 12 fotografií, které autoři darovali na podporu regionu.
Dražba už běží on-line, večer se bude konat aukce sálová, a to v Kamenném sále Rezidence Ostrovní 8 v Praze 1. Výtěžek se stane součástí transparentní sbírky „Pomoc obcím a obyvatelům“. Podrobnosti jsou k dispozici na https://www.kudyznudy.cz/akce/dobrocinna-aukce-na-pomoc-ceskemu-svycarsku a také na www.ceskesvycarsko.cz/aukce.  
 
Kromě toho:
  • Na podporu návratu turistů do Českého Švýcarska fungují od letošního 1. listopadu vouchery na ubytování a doprava zdarma – podrobnosti najdete zde.
  • Českému Švýcarsku pomáhá také unikátní kampaň – detaily jsou na tomto místě.
  • Souhrnně je vše v reportáži na sociálních sítích, kde mimo jiné říká
    • Jan Šmíd, ředitel destinační agentury České Švýcarsko: „Je to na restart turismu po požáru a samozřejmě podpora mimosezóny. Co se týče voucherů na ubytování, bude alokováno maximálně 300 Kč na osobu na noc. Ubytovaný bude muset zůstat v Českém Švýcarsku dvě noci, maximálně sedm a dostane slevu maximálně 300 korun a ubytovatel ji přes destinační agenturu vyúčtuje.“
    • Jan Herget, ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism: „Ve spolupráci s velkými firmami z cestovního ruchu a Českým Švýcarskem plánujeme dlouhodobé projekty na obnovu, kdy bychom větším firmám nabídli možnost vzít si projekty pod sebe a Českému Švýcarsku tak pomáhat nejen krátkodobě, ale spojit se s ním i dlouhodobě.“
 
V Národním parku České Švýcarsko začalo hořet letos v červenci. Nejrozsáhlejší požár v historii České republiky zasáhl víc než tisíc hektarů a 20 dní ho hasilo celkem 6 000 hasičů. Škody, které způsobil, v součtu přesahují miliardu korun.