Investice a novinky do zimní sezóny 2022/2023

Investice a novinky do zimní sezóny 2022/2023

DomůAktualityInvestice a novinky do zimní sezóny 2022/2023
Česká horská střediska před nadcházející zimní sezónou investovala přes 700 milionů Kč, nejvíce do ekologicky udržitelných řešení, např. úspornější rolby, systému SNOWsat, akumulačních nádrží, technologie zasněžování a do modernizace služeb. Významná část investic připadá na areály Dolní Morava, Zadov, Špičák Železná Ruda, SkiResort Černá hora-Pec či Klínovec. I letos pokračuje rozšiřování on-line systémů k nákupu skipasů či rezervací vybavení nebo provozoven doprovodných služeb.
Udržitelné technologie a modernizace
Skiareály v letošním roce investovaly do nákupu ekologičtějších a úspornějších technologií. Například osvědčený SNOWsat pro efektivnější údržbu sněhu na sjezdovkách nebo úspornější rolby pořídili na Dolní Moravě, na Lipně, ve SkiResortu Černá hora-Pec, na Klínovci, ve Snowhill Herlíkovice a Snowhill Mariánky.

Významnou investicí je vybudování akumulačních nádrží na vodu v Zadově a na Dolní Moravě. K modernizaci a zefektivnění zasněžování přistoupili také na Klínovci, na Lipně, na Monínci, na Ještědu, Tanvaldském Špičáku či v Bílé v Beskydech.

Lyžování a skipasy
Na Klínovci se lyžaři můžou těšit na novou sjezdovou trať, která je nejdelší v Česku a vznikla spojením a úpravou stávajících nepoužívaných objízdných tras. Na Kraličáku představí nový vlek Sušina.

Stále probíhá i rozšíření samoobslužných pokladen u sjezdovek, které slouží k nákupu skipasů či k aktivaci těch zakoupených on-line. Letos je návštěvníci naleznou například i na Dolní Moravě, ve SkiResortu Černá hora-Pec, ve Špindlerově Mlýně, na Ještědu či Bílé v Beskydech.

Zázemí a doprovodné služby
Lyžařské areály letos investovaly i do zkvalitnění zázemí a gastronomických podniků, a to například na ŠpičákuŽelezné Rudě, na Ještědu, či na Tanvaldském Špičáku, kde byla zrekonstruována i rozhledna.

Nejmladším návštěvníkům slouží nové dětské hřiště nebo pojízdné koberce, a to na Tanvaldském Špičáku, Přemyslově či na Kraličáku.