Úspěšná roadshow CzechTourism v Asii podpořila pokračující nárůst zájmu o cestování do ČR z trhů JV Asie

Úspěšná roadshow CzechTourism v Asii podpořila pokračující nárůst zájmu o cestování do ČR z trhů JV Asie

DomůAktualityÚspěšná roadshow CzechTourism v Asii podpořila pokračující nárůst zájmu o cestování do ČR z trhů JV Asie
I přes přetrvávající globální problémy s kapacitami letišť, letů a cenami letenek na trzích JV Asie nadále pokračuje pozitivní trend k cestám do Evropy a s ním i zájem o Českou republiku. Pro podporu propagace a zvyšování povědomí o ČR jako ideální destinaci proběhla na vybraných trzích právě skončená roadshow s českými partnery.
V minulých dvou týdnech proběhla na vybraných asijských trzích roadshow, pořádaná zahraničním zastoupením agentury CzechTourism pro JV Asii a Čínu, během které se mohli zástupci cestovních kanceláří v Hong Kongu, Thajsku a Indonésii více seznámit s tím, co Česká republika pro zahraniční turisty nabízí, ale kde se také mohli setkat se zástupci českých subjektů v cestovním ruchu.
 
„Zvyšující se zájem o Českou republiku začínáme zaznamenávat zejména na Indonéském, Thajském a Malajském trhu. Významnější vzestup zájmu je vidět v Indonésii, kde v posledních měsících sledujeme nárůst žádostí o turistická víza do České republiky“ říká Lukáš Pokorný, ředitel zastoupení pro JV Asii a Čínu.
 
Roadshow CT v tomto teritoriu, navazuje na rozvíjející se aktivity v regionu JV Asie, v minulém roce. V rámci roadshow proběhla jednání s lokálními asociacemi, které přivítaly aktivní přítomnost CzechTourism v regionu a vyjádřily přání budoucí dlouhodobé spolupráce. O region JV Asie je také silný zájem ze strany českých subjektů v oblasti cestovního ruchu.
 
„Indonésie se svou populací 273 milionů obyvatel a zhruba 90miliony obyvatel připravených cestovat nabízí mnoho příležitostí pro náš incoming. Z Evropy znají zejména Německo, Francii a Itálii, nicméně díky našim aktivitám na trhu postupně zvyšujeme povědomí o České republice. Zástupci cestovních kanceláří se tak dozvídají, že Česká republika není pouze Praha, kde stráví den či dva, ale nabízí mnoho dalších destinací a aktivit a je tedy i ideální mono destinací. Během občerstvení pak měli příležitost ochutnat i typicky českou kuchyni – jahodové knedlíky které měly úspěch i u pozvaných influencerů a staly se jedním z témat diskuze.
Obdobná situace je také na Thajském a Malajském trhu, kde i se zástupci lokálních cestovních kanceláří aktivně komunikuji o rozšíření jejich nabídky pro cesty do České republiky. Výhodou pro incoming z Malajsie je navíc i bezvízový styk. Výrazný zájem o tyto země projevují i čeští partneři, kteří zde očekávají vysoký potenciál, a to nejen ze strany účastníků naší poslední roadshow“ dodává Lukáš Pokorný, ředitel zastoupení pro JV Asii a Čínu.

          
 
CzechTourism bude v letošním roce nadále pokračovat v rozvoji těchto trhů, a to nejen na straně B2B, ale i formou připravovaných influencer tripů, či press tripů.