Znáte Březnové hory?

Znáte Březnové hory?

DomůAktualityZnáte Březnové hory?
Březnové hory. Víte, kde jsou a jak se v nich dá trávit volný čas? Pokud ne, brzy to zjistíte. Začala on-line kampaň agentury CzechTourism zaměřená právě na Březnovky. V celém Česku tak lidé najdou odpověď na otázku: "Znáte Březnové hory?"
Kampaň, za jejímž kreativním konceptem stojí agentura VCCP, má za cíl motivovat lidi k lyžování i na jaře. Akční otázkou inspiruje k dovolené či výletu do vyšších nadmořských výšek v Česku. V on-line médiích je možné ji zhlédnout od 27. února do 26. března.

"České hory v březnu toho nabízejí víc, než se na první pohled zdá. Dostatek sněhu, méně lidí, vlídné počasí a je to blízko, za 2 hodiny jste na svahu," říká ředitel České centrály cestovního ruchu - CzechTourism Jan Herget a dodává: "Dnes spuštěná kampaň podporuje prodloužení zimní turistické sezóny na horách v Česku. Má motivovat domácí turisty, zejména z větších měst, aby vyrazili nejen do tuzemských lyžařských středisek a maximálně si Březnovky užili. Mohou tam strávit jarní prázdniny, které se u nás konají postupně, poslední regiony je mají do 19. března. Nebo si tuzemské hory užít po druhé za zimní sezónu poté, co před tím vyzkoušeli zasněžené svahy v zahraničí."

Agentura VCCP na základě výběrového řízení pro CzechTourism letos chystá nejen kampaň zaměřenou na domácí cestovní ruch, ale také pro zahraniční trhy. "Možnost prezentovat Česko doma i v zahraničí je vždy velkou poctou. Zatímco pro turisty z Česka máme originální Březnovky, v zahraničí budeme představovat tradice – Česko jako místo nečekaných zážitků. Jako výzvu jsme si stanovili přijít s komunikací, která bude vidět," popisuje vznik konceptu Business Director VCCP Ondřej Fiala a dodává: "A zatímco Březnovky v pondělí spatřily světlo on-line tuzemského světa, pro zahraničí nyní vyvíjíme kampaň, která má za cíl posunout komunikaci z konzervativní do inspirativní a nečekané." Kampaň by měla letos stejně jako v roce 2022 běžet ve dvou vlnách zejména v sousedních zemích i mimo Evropu.

Domácí kampaň Březnové hory s rozpočtem 2,42 milionů korun se nasazuje v ideální době, kdy počasí horám v Česku více než přeje. Teploty jsou pod bodem mrazu, o víkendu napadly desítky centimetrů sněhu a přes den svítí sluníčko. Aktuální sněhové zpravodajství a spoustu dalších informací o tom, co podniknout na Březnových horách, najdete na portálu Kudy z nudy. Také tipy na nejlepší sjezdovky, rodinnou dovolenou či běžkařské trasy. Včetně informací o dopravě, parkování, nákupu permanentek či akcích včetně třeba vážných i nevážných lyžařských závodů.