Vydejte se po stopách 17. listopadu. Portál Kudy z nudy rozšiřuje digitální nástroje

Vydejte se po stopách 17. listopadu. Portál Kudy z nudy rozšiřuje digitální nástroje

DomůAktualityVydejte se po stopách 17. listopadu. Portál Kudy z nudy rozšiřuje digitální nástroje
Čím dál víc multimediální je portál Kudy z nudy provozovaný Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism. Nejen v kontextu s výročím 17. listopadu nově nabízí také audio verzi článků. Za zvuku, a samozřejmě také díky klasickému přečtení, stránky Procházka Prahou: krok za krokem… se dá vydat po místech spojených se sametovou revolucí v roce 1989.
Na Kudy z nudy se tak lidé v kontextu s výročím 17. listopadu dozví víc o Václavském náměstí, Albertově, Letenské pláni, Národní třídě či pražských divadlech. A rovněž si mohou vybrat akce, které se v souvislosti se sametovou revolucí konají po celém Česku.  
 
„V každém městě jsou místa, kde se lidé spontánně schází při různých akcích. Pro Prahu je to Václavské náměstí považované za jeden ze symbolů české státnosti. V kontextu s výročím sametové revoluce, která v roce 1989 odstartovala zásadní změny v někdejším Československu, se nabízí právě v listopadu spustit i audio inovace našeho Kudy z nudy. Už 124 článků má svou audioverzi,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller a dodává: „Věřím, že nejen tato novinka přiláká na portál další návštěvníky. K výročí sametové revoluce se na Kudy z nudy dá najít navíc kalendář akcí a vydali jsme také související newsletter, kde si lze mimo jiné přečíst 17 akcí a tipů, kam se vydat 17. listopadu a celý prodloužený víkend.“
 
Platí přitom, že portál Kudy z nudy (KzN) s několikrát denně aktualizovanými informacemi kromě lidí, kteří hledají tipy, kam se vydat a co v Česku navštívit, pomáhá také firmám. Na KzN mohou bezplatně zveřejňovat, co chystají pro turisty, od nabídek ubytování přes jídlo, výlety, soutěže a různé akce. A tok informací z Kudy z nudy funguje i obráceně, při splnění stanovených podmínek lze data přebírat na další weby, a to prostřednictvím veřejného API. Protože systém umožňuje informace třídit podle vybraných parametrů včetně GPS, může jít o významný nástroj například pro města a obce. Vyberou si a nastaví automatické přebírání jen toho, co se jich týká.
 
„Vše je teď navíc rychlejší díky letošnímu přechodu KzN v rámci centrálního nákupu prostřednictvím Ministerstva vnitra na platformu Microsoft Azure. Další inovace chystáme, například kognitivní vyhledávání s prvky umělé inteligence, AI chatbota aj.,“ říká vedoucí oddělení obsahu a rozvoje webových portálů České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Petr Moc a dodává: „Nejen díky tomu vedl portál Kudy z nudy říjnový žebříček TOP stránek z oblasti dopravy a cestovního ruchu v Česku.“
 
Rozsáhlý web Kudy z nudy loni zaznamenal do té doby rekordních 21 milionů návštěv a čísla nadále rostou. Aktuálně jeden z největších turistických portálů v Evropě obsahuje na 100 tisíc nabídek, jak trávit volný čas, od mnoha různých provozovatelů a víc než 200 tisíc redakčních článků. Kromě toho se Kudy z nudy dá už téměř 15 let zjistit i na Facebooku, profil na této síti sleduje víc než půl milionu uživatelů. Poradí také síť X, YouTube, Instagram či TikTok.