ta3 odvysílala cestopisy ze všech regionů Česka

DomůAktualityta3 odvysílala cestopisy ze všech regionů Česka
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism zahraniční zastoupení Slovensko ve spolupráci s českými destinačními společnostmi a centrálami cestovního ruchu připravila pro ta3 sérii mini dokumentů z regionů Česka. Televize ta3 tak odvysílala 14 dílů o historických monumentech, přírodních krásách, kulturních skvostech, tradicích i gastronomických specialitách Čech a Moravy.
Po čtyřech dílech věnovaných Olomouckému kraji, jižní Moravě, východní Moravě a jižním Čechám, uvedených v roce 2022, odvysílala ta3 od 7. června do 14. října 2023 v premiéře a dvou reprízách dalších deset částí.

V první z nich, s premiérou 7. června, se divák ocitnul v Ústeckém kraji a prohlédl si Litoměřice s historickým centrem, věží Kalich i gotickým hradem, zámek Ploskovice, cisterciácký klášter Osek či Sport areál Klíny.

Následovala část o Libereckém kraji se státním hradem a zámkem Frýdlant, prvním uměleckoprůmyslovým muzeem, tradičními sklářskými řemesly či unikátním hotelem na vrcholu Ještědu, odvysílaná 14. června.

Katedrála sv. Bartoloměje, muzeum loutek, zámek Nebílovy, barokní lékárna na náměstí v Klatovech, hrad Švihov, to jsou jen některé z navštívených míst Plzeňského kraje, který měl premiéru 21. června.

Díl o Karlovarském kraji nabídnul divákovi 28. června nejenom lázeňskou tradici Karlových Varů a světový ohlas slavného filmového festivalu, ale i Svatošské skály, Loket či Cheb se svým Špalíčkem a hradem.

Po prázdninové vysílací pauze 20. září oslovil své fanoušky díl Chutného Česka z Vysočiny se Zelenou Horou a Žďárem nad Sázavou, zámkem Třešť, hostincem vnuka Jaroslava Haška či nádherným městem Třebíč.

Moravskoslezský kraj, odvysílaný 27. září, představil například Ostravu a její Bolt Tower, Landek Park, galerii Plato anebo Karvinou se svým známým šikmým kostelem, hrad Štramberk i muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici.

Pardubický kraj se svou bohatou perníkářskou tradicí a Královéhradecký kraj s titulem krále meziválečné architektury se společně představily 4. října, stejně tak jako se 11. října prezentovali Středočeský kraj s Prahou. Právě Prahou byl seriál symbolicky zakončen v měsíci, kdy jsme si připomněli 105. výročí založení Československa. S kamerou jsme se proto podívali krom jiného i na letní sídlo československých prezidentů a na zámek v Lánech, posledního společného prezidenta Václava Havla jsme si zase připomněli návštěvou galerie DOX.

" Cestování je v první řadě o vizuálním zážitku. Z této základní premisy jsme při spolupráci na seriálu vycházeli. Naším záměrem bylo představit všechny regiony Česka a divákovi nabídnout pestrý kaleidoskop míst tak, aby oslovil lidi s různými zájmy a preferencemi. V úzké spolupráci s kolegy z destinačních společností jsme vybrali známá místa, ale také tzv. skryté skvosty, které najdeme v opravdu každém kraji. Věříme, že i díky Chutnému Česku se dostanou do povědomí širšího okruhu slovenských cestovatelů. Pokud seriálem inspirujeme k návštěvě a zážitku na vlastní oči, cíl jsme splnili“, uvedla ředitelka agentury CzechTourism zahraniční zastoupení Slovensko, Nora Gill.

10 nových částí Chutného Česka vidělo na obrazovkách ta3 v premiéře a reprízách 800 000 diváků. Spolu s předchozími částmi, odvysílanými v roce 2022, vidělo celý cyklus 1 138 000 diváků.

Seriál je možné kdykoliv zhlédnout také v archivu televize nebo prostřednictvím kanálu Youtube. Web ta3 nabídl také sérii článků, která dále rozšiřuje plejádu míst, která rozhodně stojí za návštěvu a na obrazovku se nedostala.

Představení projektu Chutné Česko ve vysílání ta3 najdete zde: 
https://www.ta3.com/relacia/902173/nova-seria-dokumentov-chutne-cesko-na-co-sa-mozete-tesit
https://www.ta3.com/clanok/904179/relacia-chutne-cesko-sa-pomaly-chyli-ku-koncu-ake-kraje-este-uvidite

Jednotlivé díly gastrocestopisu Chutné Česko zhlédnete tady:https://www.ta3.com/chutne-cesko