Prezentace Česka coby ideální MICE destinace na veletrhu IBTM World

Prezentace Česka coby ideální MICE destinace na veletrhu IBTM World

DomůAktualityPrezentace Česka coby ideální MICE destinace na veletrhu IBTM World
V období od 27. listopadu do 1. prosince proběhl veletrh IBTM World 2023 v katalánském hlavním městě Barceloně, kde Czech Convention Bureau, zahraniční zastoupení CzechTourism ve Španělsku a dalších dvacet firem z České republiky aktivně prezentovaly Česko jako unikátní destinaci pro MICE (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) akce. V rámci tohoto veletrhu bylo na stánku s hashtagem #VisitCzechia zdůrazněno bohatství možností, které Česká republika nabízí pro pořádání kongresů, konferencí a firemních incentivních akcí.

IBTM World 2023 se stal důležitým fórem pro profesionály z oblasti cestovního ruchu, přičemž celkový počet účastníků dosáhl čísla 12 000. Z této sumy bylo 2 500 vystavovatelů, kteří přijeli z různých koutů světa, a 2 650 nákupčích, což vytvořilo ideální prostředí pro navazování nových obchodních vztahů a rozvoj spolupráce. Vystavovatelé z České republiky měli příležitost prezentovat své nabídky a ukázat potenciálním klientům, proč je Česko atraktivní destinací pro pořádání firemních akcí.

Tato účast na mezinárodním veletrhu ukazuje snahu České republiky posílit svou pozici v oblasti MICE turismu a zaujmout globální obchodní partnery. Prezentace na IBTM World 2023 mohla poskytnout cennou platformu k propagaci českých destinací a přilákat zájem ze strany potenciálních zahraničních organizátorů akcí.

Více informací:
Tereza Hofmanová
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
hofmanova@czechtourism.cz