MICE nákupčí z celého světa v Praze: Events Club Forum 2024

MICE nákupčí z celého světa v Praze: Events Club Forum 2024

DomůAktualityMICE nákupčí z celého světa v Praze: Events Club Forum 2024
Třetí ročník Events Club Fora – mezinárodního odborného fóra zaměřeného na oblast kongresové a incentivní turistiky proběhl v polovině června v pražském Kongresovém centru. Během dvoudenního workshopu doplněného odbornými prezentacemi, edukačním programem, networkingovými možnostmi a navazujícími tripy do Ústeckého kraje, Moravskoslezského kraje a na Jižní Moravu se setkaly více než dvě stovky účastníků. Hlavním partnerem akce bylo Czech Convention Bureau.

„Dlouhodobě jsme usilovali o to získat pro Českou republiku mezinárodní odborné MICE forum, které se sem bude každoročně vracet a umožní tak českým poskytovatelům služeb setkat se s bonitní MiCE klientelou z celého světa. Tuto platformu se nám podařilo vytvořit po koronavirové pauze jako jednu z forem podpory kongresového cestovního ruchu a letos jsme  mohli zrealizovat již třetí ročník akce, na kterém jsme přivítali nejen evropské nákupčí, ale takeklienty ze vzdálenějších trhů – Latinské Ameriky, USA či Taiwanu,“ uvádí Tereza Hofmanová, vedoucí manažer Czech Convention Bureau a doplňuje: „Přítomní nákupčí velmi ocenili pestrost akce a možnost seznámit se s regionálními partnery, jmenovitě Brno Convention Bureau, Ostrava Convention Bureau, Karlovy Vary Convention Bureau, Ústí Region Convention Bureau, na akci participoval takéPlzeňský kraj.“

Některé z regionů rozšířily svou účast na místě prezentací hlavních highlightů – ať už gastronomických či sportovních, celou akci doplnily nejen networkingové večery, ale také odborný program – destinační prezentace spojená s kvízem pro nákupčí a dvě panelové diskuse zaměřené na téma vytváření odkazu a udržitelnosti akcí.
 
Největší podíl nákupčích na akci byl z Velké Británie, kterou následovaly další hlavní evropské zdrojové trhy pro kongresovou turistiku – Skandinávie, Francie, Itálie, Benelux. Zastoupeno bylo také Německo či Rakousko. Více než 50 % nákupčích představovaly firmy organizující více než 100 akcí ročně.
Během Events Club Fora, které se v pražském Kongresovém centru konalo v pondělí 17. a v úterý 18. června 2024, se uskutečnilo více než 2 000 pracovních schůzek.
 
Více informací: 
Tereza Hofmanová
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
hofmanova@czechtourism.cz