Úspěch konferenční turistiky: letní škola CityDNA míří do Brna

Úspěch konferenční turistiky: letní škola CityDNA míří do Brna

DomůAktualityÚspěch konferenční turistiky: letní škola CityDNA míří do Brna
Jižní Morava se stane na konci srpna dějištěm tradiční CityDNA Summer School. Její program je spojený s tzv. meeting industry: zaměřuje se na konferenční turistiku a byznysová setkání. Organizátoři v rámci 38. ročníku letní školy očekávají, že do Brna zamíří zhruba 50 účastníků z různých zemí Evropy, a to nejen profesionálů, ale také nováčků, kteří se v tomto oboru chtějí zorientovat.

V závěru léta se do Brna sjedou zástupci evropských měst, turistických informačních center, hotelů či eventových agentur. Od 27. do 31. srpna se tu odehraje Letní škola CityDNA – letní vzdělávací platforma s dlouholetou tradicí, která poskytuje svým účastníkům přehled o fungování tzv. konferenční turistiky a byznysových setkávání.
Letní škola se v posledních letech koná v atraktivních městech mimo hlavní centra dění, loni ji hostil polský Gdaňsk, předtím italský Turín. „Trend sekundárních měst je ve světě jasně znát, turisté často vyhledávají destinace, které nejsou tak přetížené a zachovávají si větší míru autenticity. Věřím, že organizátoři při volbě Brna vzali v potaz i naše rozsáhlé zkušenosti s pořádáním velkých konferencí a budováním jména v turistickém ruchu,“ říká manažerka programu Brno Convention Bureau Eliška Křížová.

Brno láká pořadatele atmosférou studentského města, ale také skrze rozvinuté technologie a široké možnosti pro organizátory byznysových akcí. „Cílem letní školy je poskytnout příští generaci profesionálů v oblasti event managementu základy a dovednosti potřebné pro úspěšnou kariéru v tomto odvětví. Těšíme se, že příští ročník uspořádáme v krásném Brně, městě, které nabízí příjemnou a živou atmosféru. Pro letní školu jsme jej vybrali mimo jiné s ohledem na kvalitu služeb, gastronomii a dlouhodobou podporu eventových manažerů," vysvětlila Julie Clerc, Events Coordinator ve společnosti City Destinations Alliance.

Letní škola CityDNA reflektuje tzv. genetický kód měst, tedy to hlavní, co od sebe jednotlivé destinace odlišuje. Jedinečné DNA Brna budou účastníci vzdělávacího programu vnímat například díky setkání v ikonickém Mendelově skleníku nebo v prostorách pivovaru Harry v centru města. 

"Letní škola CityDNA je skvělou vzdělávací příležitostí pro všechny pohybující se v oblasti kongresového cestovního ruchu a je skvělé, že se podařilo akci tohoto typu do Brna získat. Ukazuje to zároveň i připravenost destinace na organizaci mezinárodních akcí a kvalitu poskytovaných služeb, která byla jedním z důležitých kritérií pro organizátory při výběru," doplňuje Tereza Hofmanová, vedoucí manažer Czech Convention Bureau.
 
City Destinations Alliance (CityDNA) je nezisková organizace, která sdružuje turistické asociace, kongresová centra a organizace městského marketingu v Evropě. Jejím cílem je zlepšit prezentaci a konkurenceschopnost předních evropských měst a rozvíjet potenciál v oblasti návštěvnické ekonomiky.
CityDNA poskytuje platformu pro odborníky i nové tváře v oblasti konferenční turistiky pro vyměňování znalostí, osvědčených postupů a rozšiřováním sítě skrze uzavírání nových partnerství.
Více informací o CityDNA Summer School naleznete zde: https://citydestinationsalliance.eu/

Kontakty:
Tereza Hofmanová

Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
hofmanova@czechtourism.cz

Eliška Křížová
Brno Convention Bureau
krizova@jizni-morava.cz