Ostrava bude hostit Czechia Travel Trade Day 2025

Ostrava bude hostit Czechia Travel Trade Day 2025

DomůAktualityOstrava bude hostit Czechia Travel Trade Day 2025
Další ročník významné akce Czechia Travel Trade Day 2025 proběhne v Ostravě ve dnech 28. - 29. dubna 2025. Tentokrát představí nejen účastníkům turistický potenciál Moravskoslezského kraje.
Travel Trade Day, neboli TTD, je jednou z největších tuzemských akcí na podporu incomingu. Pořádá ho ve spolupráci s partnery z řad zástupců krajů, měst, destinačních managementů apod. Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Cílem je zpropagovat bohatou turistickou nabídku Česka v regionech a přispět k rozvoji příjezdového cestovního ruchu. TTD je koncipován jako dvoudenní akce plná předem domluvených schůzek a pracovních jednání, během kterých se setkávají zástupci zahraničních cestovních kanceláří s českými podnikateli v cestovním ruchu. Součástí jsou i poznávací cesty po hostitelském regionu.

„Největší tuzemský workshop na podporu příjezdů do Česka ukazuje celému světu, že se návštěva naší země určitě vyplatí a že máme turistům co nabídnout. Letošní ročník v Hradci Králové opět potvrdil, že tento způsob komunikace se zahraničními nákupčími a zástupci cestovních kanceláři, je tou správnou cestou. Účastníci navštívili významné turistické destinace v regionu a navázali důležité obchodní kontakty. Na vlastní oči se přesvědčili, co vše je u nás k vidění a co stojí za návštěvu. Na základě takto získaných dojmů pak mohou mnohem lépe předat informace koncovým klientům a motivovat je k návštěvě tuzemska. Věřím, že příští ročník TTD, který proběhne v Moravskoslezském kraji, přinese stejný potenciál pro rozvoj cestovního ruchu v regionu a celém Česku,“ shrnuje ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller.

Jednotlivé destinace, v nichž se Czechia Travel Trade Day koná, organizátoři vybírají tak, aby představili účastníkům Česko komplexně. V minulosti TTD proběhl v Brně, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Liberci, Plzni, Olomouci a Hradci Králové.

Výsledky Czechia Travel Trade Day 2024 v Hradci Králové:
  • 76 zahraničních nákupčích z 30 zemí
  • 13 zahraničních B2B novinářů
  • Přes 100 českých účastníků z incomingových agentur, hotelů, regionů a dalších poskytovatelů služeb v cestovním ruchu
  • 17 zahraničních zastoupení
  • Přes 1 800 individuálních předem sjednaných schůzek
  • 3 dny studijních cest po regionu pro touroperátory a novináře
Ostrava, jakožto další hostitelské město, nabídne účastníkům bohatý program v rámci celého regionu. V doprovodu zástupců agentury CzechTourism navštíví řadu atraktivních míst.

„Je skvělé, že v našem kraji přivítáme tuto prestižní akci, která bude mít pozitivní dopad na rozvoj cestovního ruchu v regionu. Návštěvníkům, zástupcům zahraničních cestovních kanceláří, novinářům i nákupčím představíme Moravskoslezský kraj jako místo plné rozmanitých možností. Jsme regionem ideálním pro aktivní turismus, gastronomické zážitky, poznávání unikátních industriálních památek i návštěvu přírody. Ukážeme, že náš kraj je ideální pro rodinné výlety, ale i pořádání společenských, kulturních nebo sportovních akcí,“ doplňuje náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková.

Moravskoslezský kraj je u turistů stále vyhledávanější. Láká je nejen nádherná příroda Beskyd či Jeseníků, ale velkým tahounem jsou i technické památky. Tím největším je areál Dolních Vítkovic, kam loni zavítalo téměř 892 tisíc návštěvníků. A má co nabídnout i vyznavačům golfu – najdou zde největší tuzemskou golfovou destinaci 55 HOLES Golf Destination,“ uzavírá ředitelka odboru produkt managementu, výzkumu a B2B spolupráce České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Veronika Janečková.