Třetí ročník Tourism Award Marco Polo vyhlášen

úno 26 2021 - bře 15 2021
DomůČasově omezené výzvy ke spolupráci a k účasti na akcíchTřetí ročník Tourism Award Marco Polo vyhlášen
Letos proběhne již třetí ročník předávání cen Tourism Award Marco Polo v rámci spolupráce platformy 17+1 v cestovním ruchu (spolupráce 17 zemí střední a východní Evropy s Čínou). Stejně jako v předchozích letech se budou udělovat zlaté, stříbrné a bronzové certifikáty, které zohlední přínos soukromých podniků se sídlem ve střední a východní Evropě.

Zúčastnit se mohou touroperátoři a cestovní agentury, které uspořádaly okružní zájezd pro čínské turisty, zaměřující se na středoevropskou a východoevropskou historii, tradice, kulturu či specifickou zájmovou skupinu cestujících. Tyto zájezdy by měly zahrnovat návštěvu nejméně tří zemí střední a východní Evropy. Tento rok bude mezinárodní porota klást větší důraz na udržitelnost a ekologické aspekty produktu a také na to, zda je zájezd navržen s ohledem na respektování místních obyvatel.

„Přestože nyní zažívá oblast cestovního ruchu v důsledku celosvětové pandemie velké potíže, náš cíl je zaměřit se na budoucnost. Naším přáním je znovuzrození a oživení turismu, a proto hledáme ty nejlepší zájezdy pro čínské turisty, které zůstaly minulé dva roky bez povšimnutí. Vzhledem k okolnostem jsme rozšířili časové období, a to na cesty, které se uskutečnily od ledna 2018“, říká Zsuzsanna Vincze z Tourism Coordination Centre v Budapešti.

Kromě tradiční kategorie Tourism Award Marco Polo jsou dále velmi vítány i hotely, které se mohou ucházet o titul Čestného uznání za poskytování služeb pro čínské turisty.

Vítězové soutěže získají možnost propagace prostřednictvím komunikačních kanálů a partnerské sítě TCC na dobu 1 roku. Certifikát „Produkt oceněný Marco Polo s doporučením Číny – spolupráce v oblasti cestovního ruchu v zemích střední a východní Evropy“ bude vítěze odlišovat od konkurence po celý rok.

Plné znění pravidel (v českém i anglickém jazyce), formulář přihlášky a další informace (v anglickém jazyce) naleznete v příloze. Přihlášky je možné podávat od 15. března do 30. června 2021 na e-mailovou adresu: tcc@mfga.gov.hu. V případě jakýchkoliv dotazů či potřeby pomoci s vyplňováním a podáváním přihlášek se neváhejte obrátit na TCC na výše uvedené emailové adrese.

Přihláška (aj)
Pravidla soutěže v češtině
Pravidla soutěže v angličtině
ELIGIBILITY AND EVALUATION CRITERIA 2021
GUIDELINES 2021