Zástupci eventových a kongresových agentur objevili možnosti Královéhradeckého kraje

Zástupci eventových a kongresových agentur objevili možnosti Královéhradeckého kraje

DomůAktualityZástupci eventových a kongresových agentur objevili možnosti Královéhradeckého kraje
Czech Convention Bureau ve spolupráci s Hradec Králové Region Convention Bureau uskutečnilo v prvních zářijových dnech dvoudenní MICE trip po Královéhradeckém kraji pro DMCs, PCOs a eventové agentury, tedy pro hlavní představitele nákupčích a organizátorů tuzemských i zahraničních kongresů a doprovodných programů.
Cílem tripu bylo ukázat, že i Královéhradecký region má co nabídnout a je schopný, zejména svou incentivní nabídkou, konkurovat typickým kongresovým destinacím typu Praha či Brno. To se ostatně podle manažerky Hradec Králové Region Convention Bureau Anny Chvátalové povedlo: „Připravený dvoudenní program se všem účastníkům líbil. Rozšířili si své obzory o destinaci, která je zatím spíše vnímána jako turistická než kongresová. Díky perfektní prezentaci našich partnerů se tento pohled snad brzy změní a náš kraj začne být vnímán i jako silná kongresová destinace.“
 
Nákupčí během dvou dnů zavítali do Petrof Gallery v Hradci Králové, kde kromě kongresových prostor a showroomu prošli i výrobu slavných pianin. V Safari Parku ve Dvoře Králové se seznámili nejen s pestrou nabídkou zážitkových programů, ale následně i kongresovými možnostmi, včetně zážitkového spaní v glamping stanech v těsné blízkosti zvířat. Na Kuksu obdivovali krásy barokního hospitálu i důmyslně vymyšlené únikové hry a další incentivní možnosti které areál nabízí. První den poté všichni zakončili prohlídkou a ubytováním ve Spa Resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad.

Druhý den navštívili účastníci tripu Jičín a jeho Biograf Český ráj s krátkou promítací ukázkou. Následovala prohlídka kongresového hotelu reStart, kde všechny zaujala připravovaná restaurace v nejvyšším patře hotelu s nádherným výhledem na Český ráj. Dvoudenní exkurze byla zakončena zážitkovou prohlídkou celého zámeckého resortu v Dětenicích s čarodějnicí Žizeldou.   

„Královéhradecký region nemůže z důvodů ubytovacích kapacit konkurovat svou nabídkou hlavním kongresovým cílům v České republice, jeho velkou předností je ale velmi široké portfolio incentivních a zážitkových aktivit. Díky své blízkosti Praze je tak ideálním místem pro konání menších firemních akcí, teambuildingů či vzdělávacích seminářů. Účastníci fam tripu byli prezentovanými možnostmi velmi příjemně překvapeni a někteří z nich již zahájili jednání o spolupráci s prezentovanými subjekty,“ uzavírá Tereza Matějková, vedoucí manažer Czech Convention Bureau.

Více informací:
Ing. Tereza Matějková
Vedoucí manažer Czech Convention Bureau
ČCCR – CzechTourism
matejkova@czechtourism.cz