Zástupci českých lázní představili aktuální nabídku pro ruský trh

DomůAktualityZástupci českých lázní představili aktuální nabídku pro ruský trh
Na webináři pořádaném ve spolupráci s Asociací touroperátorů Ruska představili zástupci český lázní možnosti léčby post covidového syndromu a onemocnění dýchacích cest v českých lázeňských zařízeních.
Pod záštitou CzechTourism se jarního webináře účastnili zástupci Karlovarského Kraje, lázeňských hotelů Ensana Mariánské Lázně, hotelu Spa hotel Ulrika, Lázní Jáchymov a Spa hotelu Thermal. Kromě již zmíněné aktuální nabídky léčby respiračních onemocnění představili nabídku českých lázní, pozornost byla věnována i aktuální situaci v Čechách, rozvolňování a připravenosti hotelů a lázeňských zařízení na příjem klientů v post covidové době. Webináře se účastnilo 84 zástupců ruských cestovních kanceláří i agentur, převážně z evropské části Ruska, ale také Kazachstánu. 

„Rusky hovořící turisté patří k nejpočetnějším skupinám zahraničních návštěvníků v ČR. V příjezdech do lázeňských ubytovacích zařízení se v roce 2019 ruská klientela s počtem klientů 60 793 zařadila na druhé místo, a na první s průměrnou délkou lázeňských pobytů rekordních 10,6 dne, “ vysvětluje ředitelka zahraničního zastoupení v Moskvě, paní Alena Kudílková, důvody, proč byl webinář věnovaný právě lázeňství. A dodává: „Díky unikátním přírodním podmínkám mohou naše lázně nabídnout efektivní a léty prověřenou léčbu respiračních onemocnění. Což je oproti jiným, v Rusku oblíbeným lázeňským destinacím, nesporná konkurenční výhoda, kterou nyní musíme maximálně využít a představit české lázně nejen jako Meccu léčby pohybového aparátu a zažívání, ale zejména jako možnou destinaci pro rekonvalescence post covidových obtíží.“