Vánoční Brno hostilo osm desítek francouzských novinářů zaměřených na turismus

Vánoční Brno hostilo osm desítek francouzských novinářů zaměřených na turismus

DomůAktualityVánoční Brno hostilo osm desítek francouzských novinářů zaměřených na turismus
Prvorepubliková vila Löw-Beer v centru Brna hostila od 2. do 5. prosince osm desítek novinářů zaměřených na cestovní ruch. Ti se v moravské metropoli účastnili valného shromáždění Asociace francouzských novinářů (AJT, Association des journalistes de tourisme) a současně absolvovali tematický program zaměřený na poznání turistického potenciálu moravských regionů. Program pro novináře připravila agentura CzechTourism společně se třemi moravskými turistickými centrálami a brněnským magistrátem.
„Pro osmdesát novinářů jsme na jižní Moravě připravili program na míru tak, aby splňoval veškerá platná protiepidemická opatření. Vybírat mohli ze čtyř tematických okruhů, které vznikly v úzké spolupráci s Magistrátem Brno, Centrálou cestovního ruchu Jižní Moravy, Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy a Centrálou cestovního ruchu Olomouckého kraje,“ říká Jana Trojanová, manažerka pro vztahy s veřejností a médii CzechTourism Francie a pokračuje: „Francouzští novináři jsou profesionálové, kteří jsou pro sektor cestovního ruchu velmi důležití. Pro destinaci, která jich dokáže přitáhnout osm desítek, je to vynikající příležitost se zviditelnit.“
Během čtyřdenního nabitého programu poznali francouzští novináři brněnské prvorepublikové vily, podzemí, účastní se operního představení, hokejového zápasu brněnské Komety a navštívili Muchovu Slovanskou epopej. Tematické itineráře v regionech je zavedly do napoleonského Slavkova, do Lednice a Salónu vín ve Valticích, do klidných Luhačovic a funkcionalistického Zlína, či do Olomouce za místními gastronomickými specialitami.
„Valné shromáždění v Brně vyvolalo u našich členů ohromný ohlas. Osmdesát vyhrazených míst bylo zaplněno ani ne za 24 hodin od spuštění registrací. To se nám ještě nikdy nestalo. Naši novináři píšou reportáže o celém světě, přesto jen zlomek z nich navštívil jižní Moravu. Všichni jsou nadšení, že mají příležitost ji poznat,“ uvádí Dominique de La Tour, prezident asociace AJT.