Návštěva blogerů z Kazachstánu v Praze, Karlovarském a Ústeckém kraji

Návštěva blogerů z Kazachstánu v Praze, Karlovarském a Ústeckém kraji

DomůAktualityNávštěva blogerů z Kazachstánu v Praze, Karlovarském a Ústeckém kraji
Po více jak třech letech se podařilo zorganizovat návštěvu zástupců médií z Kazachstánu do České republiky. Celá akce byla připravena ve spolupráci s Karlovarským a Ústeckým krajem.
Press Trip probíhal v termínu 2.-7. listopadu 2022. Ihned po příletu na letiště Václava Havla se uskutečnila prohlídka letiště včetně salónků, tranzitního prostoru mezi Terminály 1 a 2 a celkové vybavenosti příletových a odletových míst. Velmi se našim hostům z Kazachstánu líbila jednoduchost a rychlost při tranzitech mezi Schengenským a non-Schengenským prostorem. Dotazy přímo na místě zodpověděl pracovník letiště, který nás po celou dobu doprovázel. Přímo z letiště jsme se přesunuli do Teplic, kde po prohlídce lázní se uskutečnila pracovní večeře se zástupcem z jejich vedení a na závěr dne si všichni mohli vyzkoušet co nabízí místní Thermalium.    Následující dva dny byly věnovány Karlovarskému kraji. První den proběhla exkurze do sklárny Moser spojená s návštěvou muzea a seznámení se s historií a výrobou Becherovky s tradiční ochutnávkou produktů přímo v jejím muzeu. Odpoledne pak s průvodcem si všichni prošli centrum Karlových Varů, kolonádu a zkusili chuť léčebných pramenů. Další den po Lokti a Františkových Lázní následoval přesun do Mariánských Lázní s exkurzí po městě a kolonádě. Na závěr proběhla prohlídka Ensana Nové Lázně Health Spa Hotel a networkingový večer s vedením hotelu.  
 
Převážná část víkendu byla věnována Praze a jejím památkám. Průvodce je provedl po Hradčanech, Malé Straně a Starém Městě. Následující den pak zavítali i na Nové Město. Na závěrečnou pracovní večeři v Praze přijal pozvání zástupce velvyslance Kazachstánu v České republice a ocenil zájem CzechTourismu i krajů o rozšiřování nabídky pro turisty z jeho země. Při vzájemné diskusi se všichni shodli na tom, že při každé cestě do České republiky zde může turisty překvapit něco nového, netradičního, a to je právě ten důvod se sem stále vracet. Jednohlasně bylo také konstatováno, že jasnou prioritou, na které všichni pracují, je znovuobnovení přímého leteckého spojení mezi Kazachstánem a Prahou. Variantou je společnost SCAT Airlines, která úspěšně operovala svoje linky před covidem, nebo případně společnost Air Astana. Pozitivní byly již první reakce na blogy z uskutečněné cesty a zájem z Kazachstánu o cesty do Prahy i lázní. Po návratu bude připraven článek o celé cestě pro místní media.